REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BAYRAM VE SEÇİM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAYRAM VE SEÇİM
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
6 views
18 Haziran 2018 - 12:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

On bir ayı sultanı mübarek Ramazan ayının ardından Ramazan bayramını da geride bıraktık, hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun.

Bayram dolayısıyla eski yıllardaki bayramlar kadar olmasa da hepimiz yine birçok akrabamızın, dostumuzun evine gitme imkanı bulduk ve hasret gidererek çeşitli konularda sohbet etme imkanı bulduk. Kuşkusuz sohbet ettiğimiz konuların başında  seçimler geliyor. Hemen  gerçekleştirilen her sohbette seçim çalışmalarının nasıl gittiği ve nasıl bir sonuç ortaya çıkabileceği tartışıldı.

Bayram sohbetleri vatandaşın seçim çalışmalarına en azından bu seçim duyarsız kaldığı şeklindeki algının tam anlamıyla gerçeği yansıtmadığını da ortaya çıkardı. Bayram öncesinde birazda Ramazan ayının da etkisiyle seçim çalışmaları ağırlıklı olarak giydirilen ve ses cihazları monte edilen seçim araçlarının çalışmalarından ibaretti. Her dakika başı çeşitli partilere ait cadde ve sokaklardan geçerek vatandaşlara seçimleri hatırlatıyorlar ve bu haftada böyle geçecek. Partilerin seçim için belirledikleri şarkıları bol-bol dinleme imkanı bulacağız.

Bunun dışında bazı partiler tarafından açılan seçim lokalleri  genellikle tenhaydı. Erken ve ani seçim olmasının da etkisiyle çok daha az sayıda seçim lokali açılmış olmasına rağmen bu lokaller eski yıllardaki  kalabalıklardan çok uzaktalar. Birçok seçim lokalinin önünden geçtiğiniz zaman yalnızca görevlileri görmeniz bile mümkün. Bakalım bu durum Ramazan ayının bitmesi ile birlikte kalan bir hafta içerisinde seçim lokalleri eski yıllardaki o ihtişamlı ve heyecanlı kalabalıkları görebilecekler mi?

Seçim lokallerinin durumu ne olursa olsun, bayram sohbetleri bana vatandaşın seçimlerini önemsediğini ve önemini bildiğini gösterdi. Vatandaş bu seçimlerin geleceği açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunun bilincinde ve bu durum seçimlere katılım oranının beklenenin çok üstünde olacağını gösteriyor.

Bu hafta sonu gerçekleştireceğimiz seçimin sonuçlarının ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.