REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

İYİ BAYRAMLAR OLSUN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İYİ BAYRAMLAR OLSUN!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
24 views
10 Mayıs 2021 - 14:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İki dini bayramımızdan biri olan Ramazan Bayramına Perşembe günü ulaşacağız.. Oruç farizasının yerine getirilmesinde son gün Çarşamba günü olacak, resmi kurum ve kuruluşlar 12 Mayıs tarihinde bayram tatiline girmiş olacaklar.. “Arife” diye ifade edilen bayramların bir gün öncesinde öğleden sonranın tatil sayılması nedeni; uzun yıllardır devam eden örf ve adetlerimizden birinin icra edilmesine imkan tanımaktır.. O gün öğleden sonra ölülerimizin bulundukları mezarlıklara akın edilerek  ziyaret ediliyor ve ruhlarının şad olması için dualar okunarak yardım ediliyor sadaka talep eden fakirlere..

Vatandaşlarımızın; doğrudan erzak, nakdi erzak yardımı yanı sıra fitre ve zekat yardımlarını bu mübarek ayda gerçekleştirdiklerini göz önünde bulunduranların sayısı, civar yörelerden gelenlerle birlikte artışa yol açmaktadır.. Devlet eliyle yapılmakta olan yardımlara rağmen, pandemi ve yasaklar varken bile dilenci sayısının artması ve azalmamasını; “Vatandaşların yardım duygularını istismar edenler oluyor..” diye değerlendirenler var ve bu görüşte gerçek payı yüksektir.. Uzun zamandan beri esnaf vatandaşlarımız, dini bayramlar yaklaştığında piyasanın hareketlenmesi umudu içine giriyorlardı ancak bu kez uygulanan yasak nedeniyle böyle bir şansları da olmayacak.. Bazı esnaf hemşerilerimizin; “Emeklilere bayram ikramiyesi verildi, bizlerse işyerlerimizi dahi açamayacağımız için satış yapamayacağız sözleriyle içerisinde bulundukları kahredici durumdan bahsederlerken bu duruma bir hayli üzüldüm..

Esnaflarımızın ayakları üzerinde durabilmeleri için sürekli olarak hareketli olması gerekir piyasanın.. Bu beklentinin gerçekleşebilmesi, halkımızın satın alma gücünü iyileştirmekle ve pandemiden kurtulmamız halinde yasakların kaldırılmasıyla mümkündür ve milyonlarca işsizi yanı sıra milyonlarca dar gelirlisi olan ülkemizde, çok önemli beklenti üzerinde gereğince durulmadığını da sağır sultanlar bile duydu..

Türlü olumsuzluklar içerisinde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının ülkemize, okuyucularımıza, hemşerilerimize ve islam alemine sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyor ve tebrik ediyorum..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.