Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

BEĞENDİK VE PERVARİ HALKININ FEDAKARLIĞI

Müküs Çayında kaybolduktan sonra tam 64 gün süren zorlu arama çalışmalarının ardından cansız bedenine ulaşılan ve inancımıza göre şehit olduğuna inandığımız hemşerimiz Eyüp Güneş’i arama çalışmalarına ilişkin çabaların yankıları devam ediyor.

Arama çalışmaları devam ettiği sırada da bir kaç kez dile getirdiğim üzere; Bu zorlu ve sinir yıpratıcı çalışmada yöredeki vatandaşlar ve ilgili kamu kurumları bir bütünlük ve koordinasyon içerisinde iyi bir sınav verdiler.

Daha önceki yazılarımda Beğendik ve Pervari halkının bütün imkanları ile çalışmaları yürüten ve genellikle sayıları 150’ye yaklaşan personele her türlü desteği verdiklerini belirtmiştim.. Yine bu yazılarımda yöre halkının gönüllerini, evlerini ve bahçelerinin kapılarını personele ve aileye açtıklarını da ifade etmiştim.

Şimdi yöre halkının bu arama çalışmalar esnasında yaptığı bir başka fedakarlığı öğrendim.. Yöre halkı AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun ve diğer yetkililerin isteği üzerine bir yıllık emeklerini ihtiva eden bahçelerindeki ürünün zarar görmesi, hatta yok olma riskini göze alarak sulama kanallarının önündeki bariyerleri açmışlar.. Bu işlem  su seviyesi belirli bir miktar düşünceye kadar sürdürülmüş.. Bu arada bitkiler için susuzluk kadar aşırı suyun da zararlı olduğunu belirtelim.. Ancak yöre halkı bu riski de göze alarak, yardım çalışmalarına destek vermişler.

Yöre halkı bu olayda örnek bir tutum sergiledi.. Kendilerini bu özverilerinden dolayı kutluyorum.. Onlarla birlikte Vali Osman Hacıbektaşoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Pervari  Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Beğendik Belediye Başkanı Görgün Özdemir,  İdari Ve Mali İşler Müdürü Şefik Sanda, AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun, Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı ile bu kurumların  fedakar personelleri ile yurdun değişik illerinden gelen Jandarma ve Polis dalgıç ekiplerini de kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Arama çalışmaları süresince her gün gerekli bilgilendirmeyi yapan Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü M.Şükrü Uras’ta görevini başarıyla yerine getirdi.

Bu arada bir kez daha merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim.

Allah böyle acıları bir daha kimseye yaşatmasın..Bu vesile ile bir kez daha ilimizde profesyonel personelden oluşan bir dalgıç ekibinin kurulması temennisini bir kez daha dile getirelim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER