REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Beklendiği Gibi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Beklendiği Gibi
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
17 Ağustos 2017 - 15:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurban Bayramı yaklaşırken, tatilinin 10 gün olarak belirlenmesi beklentisi vardı ve Bakanlar Kurulu, bilindiği gibi turizmcilerin beklentileri doğrultusunda bayram tatilini 10 gün olarak kabul etti.. Birkaç gün evvel, yani Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak belirleneceğine muhakkak gözüyle baktığımı ifade ederek İçişleri Bakanlığımızın, yoğun trafiğin yaşanacağı yollarda daha etkin denetim yapması temennisinde bulunmuş ve Bayram tatilinin 10 gün olarak belirleneceğine muhakkak gözüyle bakma nedenimi de Sayın Cumhurbaşkanımızın bir deyimi vesilesiyle aynı yazımda vurgulamıştım. Yanılmadım ve Bakanlar kurulunca alınan kararın isabetli olduğunu, taşıdığım görüş doğrultusunda bir kere daha ifade etmek isterim. Hani, daha çok çalışıp üretmemiz gerektiğine vurgu yapılıyordu ya, olması gereken aslında bu ama kurum ve kuruluşların fazla çalışıp bir şey üretmediklerini düşündüğümden, bu seslendirmeyi önemsememiştim.

Günümüzde kurum ve kuruluşların çoğu, ifa edilmesi gereken hizmeti kendi personel, araç ve gereçleriyle değil, ücret karşılığında hizmeti üstlenenler eliyle yerine getiriyorlar. Bu nedenle kurum ve kuruşlarda arzu edilmeyen savurganlıklar yaşanıyor. Kurumların, mevcut araçlarla boşuna akaryakıt tüketmeleri yanı sıra, cehennemi sıcakta klimaları mesai bitimine kadar açık tutma ve parlak güneşe rağmen elektrikleri yakma olasılığı, v.s. söz konusudur.

Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak açıklanmasına bu düşüncem doğrultusunda turizmciler kadar, hatta onlardan daha çok sevindim. Şüphesiz resmi tatillerde önemli görevlerin aksamaması için bazı kurumlarda gereken önlemler alınıyor ve bu konuda bir kuşku yoktur, ancak önemli hizmetleri ifa eden kurum ve kuruluşlar dışında hangi kurum ve kuruluş çalışma yapıyor ki?

Geçen yıl zarar gören turizm şirketlerini azcık da olsa rahatlatmak adına Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak belirlenmesine yönelik olarak yapılan kimi eleştiride, “Dışardan umduğu sayıda turist gelmeyeceği için turizm şirketleri, yerli turistleri yolacaklar…” diye ahkam kesiliyor.  Doğrusu, bu  eleştirilerde gerçek payı bulunuyorsa da ben umursamıyorum. Onlar da niye umursamıyorlar ona da bir anlam veremiyorum. Öyle ya; Bayram tatilini turistik tesislerde geçirecek olanlar, ülkemizin garibanları olmadığına göre neden dert edinirler ki?…

Bu düşüncelerle, bazı savurganlıkların önüne geçeceğine inandığım 10 günlük Bayram tatili hayırlı olsun diyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.