REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BEKLENTİLER DE ÖNEMSENMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BEKLENTİLER DE ÖNEMSENMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
27 Şubat 2018 - 12:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçmekte olduğumuz sıkıntılı süreçte en önemli hedef, sınırlarımızda ülkemizin bekası için tehdit oluşturabilecek oluşumları önlemektir ve hükümetin aldığı karar doğrultusunda kahraman ordumuzun Afrin’de start verdiği Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.  Yapılan açıklamada, etkisiz hale getirilen 2059 terörist sayısı, bu satırların okunduğunda artmış olabilir ve yetkililerce yapılan bir başka açıklamada Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyince oy birliğiyle alınan 30 günü kapsayan İnsani Ateşkes kararının, ülkemizin teröre karşı sürdürdüğü mücadeleyi kapsamayacağı vurgulandı, ancak bazı ülkelerin “kapsaması gerektiği” görüşünü taşıdıkları da ifade edilmektedir.

Ülkemizin beka sorununu teminat altına almaya yönelik sürdürülen mücadele nedeniyle halkımızın diğer önemli beklentileri geri planda kalmaktadır ve medyamızın söz konusu beklentilere yer vermemesinin de bazı konularda arzulanan adımların gecikmesine sebebiyet verdiği görüşleri paylaşılıyor. Halkımızın en önemli beklentilerinden biri; halen insanca yaşam koşullarına kavuşamamaktır ve bu olumsuzluk piyasa hareketsizliğine yol açmaktadır. Piyasa hareketsizliği, ülke genelinde binlerce esnafı yakından ilgilendiren bir olumsuzluktur ve vatandaşlarımızın satın alma güçlerinde yaşadıkları küçülme, haliyle esnafları sıkıntıya soktuğundan bazıları zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamamakta ve içlerinden kimileri de iş yerlerini kapatmak mecburiyetinde kalıyor.

Ülkemizde milli gelir dağılımındaki adaletsizlik, vaatlere rağmen günümüze dek giderilmiş değildir ve bu adaletsizliğin en önemli halkasını teşkil eden ücret dengesizliğinin giderilmesi için de gayret gösterilmemiştir. Nüfusumuzun beşte birinin işsiz olduğu sık-sık dile getiriliyor ve işsizliğin aşağılara çekilmesine yönelik alındığı belirtilen önlemlerse beklenen olumlu sonucu vermekten çok uzaktır. Artık görkemli törenlerle açılan AVM’lerin yaygınlaşması da, binlerce esnafımızın sıkıntısını büyütmeye devam ediyor ve bu esnafın iş yerini kapatmasına yol açan önemli konuda bir düzenlemeye gidilemezse, birçok esnafımız daha işsizler ordusuna iltihak etmek durumunda kalacaktır.

Toplumumuzun önceliği, ülkemizin bekasına tehdit oluşturabilecek olumsuzlukları gidermeye yönelik sürdürülen kararlı mücadelenin bir an önce hedefine ulaşmasıdır ve herkes böyle bir sonuç için dua ediyor derken, diğer beklentilere vakit ayrılması gerektiğine de dikkat çekiyor, siyasetin inceden inceye muhasebesini yapanların bu beklentiyi dikkate almamaları, siyaseten eksiklik olacaktır diyorum.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.