REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BEKLENTİLER İLETİLMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BEKLENTİLER İLETİLMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
05 Nisan 2018 - 14:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Parlamentoya ilk kez Siirt milletvekili olarak girdikten sonra Başbakanlığa ve sonrasında ülkenin en yüce makamına ulaşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki Pazar günü Siirt’te bekleniyor ve bu nedenle ilimizde hazırlıklar yapıldığı gözlemleniyor. Siirt yenileme seçimi esnasında ilimize gelen zevatın “Başınıza talih kuşu kondu…” dediklerini başkaları gibi unutmadığımın altını çizerken, devlet yönetiminde söz sahibi olanların belirli zamanlarda ilimize gelmiş olmaları durumundan yararlanmak gayesiyle bazı beklentilerimizin iletilmesinde yarar olacağına da dikkat çekmek isterim.

Halkımızın, dünyada emsali görülmemiş bir oy oranıyla parlamentoya taşıdığı sayın Erdoğan’a; ele alınan ilk bölünmüş yollar arasında değerlendirilmesi talimatını verdiği Siirt-Kurtalan yolunun halen bitmediğini, 30 yıldır devam eden 55 kilometrelik Siirt-Eruh yolunun tamamlanmadığını, diğer önemli ulaşım ağlarımızdan biri olan Siirt-Pervari-Van-Çatak yoluna yılı içinde gönderilen ödeneğin yok denecek rakamdan oluştuğunu ve bu konularda duyulan haklı tepkiler iletilmeli ki, yararını görme şansımız olsun. Bunların dışında da beklentiler var ve onları da rapor haline getirerek Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmak gerekir.

Ben bir beklentimize daha işaret ederek, kamuoyumuzca Sayın Erdoğan’a iletilmesinin istendiğini de dile getirmeden geçmeyeceğim. Bilindiği gibi Üniversitemiz Senatosu, bünyesinde bir Tıp Fakültesinin açılması için başvuruda bulunmuş ve aradan birkaç yıl geçtiği halde bölgede gerekli olduğu ve Siirt’te kurulmasının daha isabetli olacağı belgelerle dile getirilen talep için halen bir karar verilmemiş olduğu hatırlatılarak, bu beklentiye sahip çıkması istenmelidir. Böyle bir fakülte bölgemize gerekli olduğuna göre Üniversitemiz Senatosunca bir takım veriler belirtilmek suretiyle alınarak YÖK’e gönderilen kararın onaylanarak hayata geçirilmesi, sadece Siirt için değil, bölgemizdeki bazı iller için de yararlı olacaktır.

Şüphesiz, aksayan hizmetlerle bazı beklentilerimizi Sayın Cumhurbaşkanına iletme görevi, ilimizin sorunlarını takip etmekle yükümlü olanlar başta olmak üzere, sivil toplum örgütlerinindir. Devlet büyüklerini ağırlamaktan gurur duyan Siirt’li hemşerilerim, sahip çıktıkları Sayın Erdoğan’a sorun ve beklentilerinin mutlaka iletilmesi gerektiğini söylerlerken, bu beklentiyi dillendirmemizi de istediklerinden yerine getiriyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.