Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Araç Vermedi, Cenaze Bagajda Taşındı!

Şırnak Belediyesi’nin vefat eden 75 yaşındaki Emine Güleş için cenaze aracı vermeyince ailenin kendi imkanlarıyla cenazeyi bagajda köye götürdüğü bildirildi.

Şırnak Belediyesi’nin vefat eden

Şırnak Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 75 yaşındaki Emine Güleş sabah saatlerinde vefat etti.

İddiaya göre ailesi cenazeyi Şırnak’a bağlı Özveren (Dehlabi) köyünde defnetmek için belediyeden cenaze aracı istedi ancak belediye araç vermedi.

Güleş’in yakınlarından Sami Aslan, cenaze aracının verilmemesine tepki göstererek, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

Şırnak Belediyesi bu sabah saat 7’den 9:30’a kadar bir araç gönderemedi.

Şırnak Devlet Hastanesi’nden merkeze bağlı Dehlabi köyüne kadar cenazeyi götürecek bir araç göndermedi.

Cenazeyi kendi şahsi imkanlarımızla şahsi araçla götürmek zorunda kaldık. ‘Bir aracın lastiği patlak, bir aracın şoförü yok’ bahaneleriyle gönderilmedi. Hepsi yandaş ya. Kimse görevde yok, kimse kimseye söz geçiremiyor. Şırnak belediyesinin millete yaptığı hizmet budur bu kadardır.

İnsanlar yaslarıyla mı ilgilensin yoksa bu karda kışta zor koşullarda cenaze taşımakla mı?

DEM Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Zeki İrmez de konuyu X üzerinden fotoğraflara yer vererek paylaştı. İrmez şu ifadeleri kullandı:

Yurttaşın cenaze hizmetlerinden faydalandırılması belediyelerin en asli görevidir! Şırnak Merkez’e yaklaşık 7 kilometre uzakta olan Dehlabi Köyüne (Özveren) cenaze aracı sağlamamanın, araç lastiklerinden ve şöförsüzlükten dolayı hizmet götürememenin izahı nedir?

İnsanlar yaslarıyla mı ilgilensin yoksa bu karda kışta zor koşullarda cenaze taşımakla mı? paylaşımında bulunarak tepkisi belirti.