Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

BELEDİYE VE İL GENEL MECLİSİ ÜYELİKLERİNE DİKKAT!

AKP ve DEM de, Bölgemizde aleni bir şekilde bölücülük yapmaktadırlar. Seçmenleri iki kampa bölerek adeta, birbirine kırdırmanın hesaplarını yapıyorlar. Bölgemizde, diğer siyasi partilerin varlıklarını hissettirmeleri ve mutlaka bazı belediyeleri, il genel meclisi üyeliklerini almaları gerekir. Aksi takdirde, asıl tufan seçimlerin sonrasında yaşanacak. İl Genel ve Belediye Meclislerinde kıyametler kopacaktır.

Bu açıdan ve sağ duyulu bir düşünceyle, birlik, beraberlik ve kardeşlik yanlısı tüm seçmenlerin İl Genel ve belediye meclislerinde özellikle AKP ve DEM dışında kalan siyasi partilerin adaylarına oy vermeleri gerekeceğinin altını çiziyoruz. Diğer siyasi partilerden İl Genel Meclisine ve Belediye Meclislerine girecekler, bu meclislerde denge unsuru olacak, meclislerin, sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sağlayacaklardır.

Aman, sakın ha “il genel meclisi, belediye meclisi üyeliklerinden ne çıkar!” düşüncesiyle hareket edilmesin, bu meclislerde, denge unsuru olacak değişik partilerden üyelere mutlaka yer verilsin.

Bizden, hatırlatmak.

DEDEMİN BASTONU!

 SİİRT GAZETESİ’nin Kurucusu Mehmet Emin Kılıççıoğlu’nun Babası, Ahmet Arıtürk’ün Anne tarafından Dedesi Haydar Efendi’nin (Haydar Kılıççıoğlu) İl Genel Meclisi Üyesi olduğu dönemde yaşanmış ilginç bir anekdot vardır.

O yıllarda da, İl Genel Meclisi  ve belediye meclislrinde gruplar oluşurmuş. Her grup, Meclislerde yetkilerin kendi gruplarında olması için çaba sarfederlermiş. Bunun için görev bölümünün yapılacağı seçim öncesinde meclis üyeleri kendi aralarında anlaşmalar yaparlarmış. Hatta, sözlerinden caymayacaklarına dair birbirlerine yemin eder, ettirirlermiş.

İşte, Haydar Kılıçoğlu’nun il genel meclisi üyesi olduğu döneminde yine bir seçim öncesinde bir araya gelen gruplar ve grup üyeleri birbirlerine yemin ettirmişler. Rahmetli Haydar Kılıççoğlu’nun grubuna dahil olanlar da kendi aralarında yemin etmişler. Grubun lideri durumunda olan ve asabi mizacıyla tanının HAYDAR EFENDİ, grubundakilere yemin ettirmek yanında elindeki bastonunu uzatarak:

-Bu bastonum, sözünden cayanın karısına g……!

Demiş.Gruba dahil olanların hepsi de:

-Girsin!…

Diyerek tasdik etmişler.

Ama, seçim öylesine hassas bir seçimmiş ki, gruptan tek bir kişi rakip grubun yanında yer alsa öbür grup kazanacakmış…

Meclis toplanmış, seçimler yapılmış. Haydar Efendi’nin grubu seçimleri 1 oyla kaybetmiş. Çünkü yemin ettiği ve söz verdiği halde, grubunda olanlardan biri ihanet etmiş ve karşı grubun yanında yer almış.

Bu duruma çok sinirlenen Haydar Efendi:

-Bastonum nereye gitti, bastonum nereye gitti!

Diye bağırmış. İl Genel Meclisi Başkanı konumundaki zamanın Valisi bu duruma şaşırmış ve:

-Haydar Efendi, seçimlerin sonuçlarıyla, bastonunun ne alâkası var?

Diye sormuş. Durum Vali’ye anlatılmış. Bunun üzerine Vali de kahkahalarla gülmeğe başlamış.”

Evet, ANEKDOTLAR kitabımızda yer alan anekdot bu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER