REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BELGELERLE İLETİLMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BELGELERLE İLETİLMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
26 Eylül 2017 - 14:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Esnaf ve tüccarlarımızdaki kesatlık devam ediyor ve bu kesatlığın değişik nedenleri, sanırım sayın ilgililer tarafından çok daha iyi bilinmektedir. Küçük esnafları ayaklar altına alan nedenlerin başında halkımızın satın alma gücünü yitirmiş olmaları yer almaktadır. Milli gelir dağılımındaki adaletsizlik ve bu adalesizliğin en önemli halkasını teşkil eden ücret dengesizliğinin yanı sıra ülke genelinde AVM’lerin yaygınlaşmalarındaki pay da söz konusudur. Milyonlarca işsizimiz ve milyonlarca dar gelirli vatandaşımızın durumları düzeltilmedikçe bu konuda alınan diğer önlemlerin hiç biri, beklenen olumlu sonucu vermeyecektir derken, tüccarlarımızın bir iddialarına da değinmek isterim.

Bazı tüccarlar, resmi kurum ve kuruluşlardan bazılarının ihtiyaçlarını Siirt dışından karşıladığını ve bazı alımların da “Üç teklif alınmak suretiyle” gerçekleştirildiğini iddia ediyorlar. Yerel basınımızın bu duruma eğilmesi gerektiğini dile getiren hemşerilerime, belge getirdikleri taktirde üzerinde duracağımızı belirtirken, kendileri için mağduriyet teşkil eden bu durumu evvel emirde ilimizin Valisi Sayın Ali Fuat Atik’e yine belgelerle iletmeleri tavsiyesinde bulundum.

Geçmiş yıllarda da yine tüccarlarımızın bu konuda kurum ve kuruluşlardan sitemleri vardı ve sitemleri üzerinde durularak kurum yetkilileri Valiliğimizce uyarılmışlardı. İlimizdeki kurum ve kuruluşların, ihtiyaçlarını başka illerden karşılamak mecburiyetinde bırakacak gerekçeleri olmadıkça böyle bir alıma yönelmeleri Siirt’li tüccarımıza büyük bir haksızlık teşkil edecektir.

Koyu işsizliğin hüküm sürdüğü ilimizde küçük esnafların durumu zaten ortadadır. Bir de tüccarımız haksız bir mağduriyetle karşı karşıya bırakılıyorsa, Siirt ekonomisinin çok daha berbat bir konuma itilmesine sebebiyet verilecektir. Sıkıntılarını dile getirmem temennisinde bulunan tüccar hemşerilerime bu vesileyle bir kere daha  iddialarını belgeleyecek bilgileri Sayın Valimize iletmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Eminim ki gereği yapılacaktır. Bizlere de belge sunulması halinde o belgeleri öncelikle Valiliğimize ileterek önlem almasını temenni etmek olacağının da altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.