Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

(BEN BİR TERÖRİSTİM)!!!

Geçen gün Gazetede asma kattaki yerimde bilgisayarın önünde otururken, aşağı kapının açıldığını duydum. Genelde, erken saatlerde gittiğim için, Gazetede benden başk kimse yoktu. Seslenerek:

-Kim o?  dedim.

Aşağıdan ses geldi:

-Hocam, yukarıda mısınız.

-Evet! deyince aynı ses konuşmaya devam ederek:

-Yukarıya çıkmama müsaade var mı? dedi.

-Tabii, buyurun! dedim.

Asma kata çıkan 30 yaşlarında temiz kıyafetli bir gençti.

Zaman-zaman Gazeteye gelerek, aşağıda kimse olmadığı için yanıma çıkanlar olur. Genelde KAYIP İLANI ve benzeri işler için gelirler. Bu genci de bunlardan biri zannederek:

-Buyurun, ne istemiştiniz? deyince, genç biraz da sıkılarak:

-Oturmama müsaade var mı? diye sordu.

-Tabii, buyurun dedim.

Belli ki, KAYIP İLANI vermek için gelmiş değildi. Yine zaman-zaman dert yakınmak veya bir haberi ulaştırmak için gelenler olur. Bu da, onlardan biriydi herhalde.

Genç:

-Hocam, ben sizi tanıyorum ama, siz beni tanımazsınız diye söze başlayarak konuşmaya devam etti. Sonra, ciddi bir tavırla kendisini takdim ederek:

-BEN BİR TERÖRİSTİM! dedi. Şaşırıp kalmıştım. Şaşkınlığımı fark etmiş olacak ki, sözlerine şöyle devam etti:

-Müsaade ederseniz, ne demek istediğimi açıklayayım. Ben, aylardan beri işsizim. Söylemesi ayıp ama, şu anda (AÇ) olduğumu söylersem inanınız! Neden (BEN BİR TERÖRİSTİM) dememin sebebini de açıklayayım. Şimdi ben, gerçek olan bu durumumla, misâl olarak Güres Caddesindeki banklardan biri üzerine otursam ve elime (İŞSİZİM, AÇIM!) kelimeleri yazılı bir pankart yazsam, beni (TERÖRİST) diyerek yakalayıp götürmezler mi!

Gencin vermek istediği ince mesajı almıştım. Bu minval üzere biraz sohbet ettik. Israrla istememe rağmen, genç, adını vermedi.

-(BİR TERÖRİST) diye yazın, yeter, dedi.

Gitmek için müsaade isteyince, biraz da çekinerek:

-Güzel kardeşim, eğer gücenmeyeceksen, şu YÜZ LİRAYI AL! diyecek oldum.

Genç, yüzüme acı-acı bakarak:

-Beni yanlış anladınız, BEN DİLENCİ DEĞİLİM. Bu size anlattıkları mı da, bana harçlık veresiniz diye anlatmadım. Hem, diyelim ki sizden bu YÜZ LİRAYI ALDIM. Bir gün, iki gün, bilemediniz üç gün bu yüz lira ile karnımı doyurdum. Peki, ondan sonrası ne olacak.

Biraz durakladıktan sonra, sözlerine şöyle devam etti:

-Hem diyelim ki, hatta beni işe aldınız, işsizlikten de kurtardınız. Peki, sokaklarda benim gibi binlerce genç var. Onların durumları ne olacak. Siz, asıl bunları yazın. Bu ülkeyi yönetenlerin, işsizlere iş, aşsızlara aş bulmak gibi bir görevlerinin olduğunu anımsatın. Sorun, yalnız ben değilim, Bu durumda Siirt genelinde binlerce, Türkiye genelinde milyonlarca genç var. Baştakiler, gençlerin bu sorunlarını çözmek için ne yapıyorlar acaba!!!

İYİ PARTİLİLER, KILIÇDAROĞLU’NA OY VERMEYECEKLERMİŞ!!!

Millet ittifakının Cumhurbaşkanı Adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olması ihtimalinin kuvvet kazanması üzerine, İYİ Partililerin tabanının Kılıçdaroğlu’na soğuk baktıkları iddiası öne sürülmeye başlandı.

Bilindiği gibi 6’lı MASA 3 Temmuz’da İYİ Partinin ev sahipliğinde toplanacak. Sözüm ona İYİ Partiden üst düzey bir isim, 3 Temmuz’da ev sahipliklerinde yapılacak altılı masa toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyorum” demesini beklediklerini söylemiş..

Sözde, bu üst düzey yetkili:

-“Partimize sürekli ziyaretçi geliyor. Çarşamba günleri grup toplantısı olduğu için ana baba gününe dönüyor. Geldikleri yerlerde, Kılıçdaroğlu aday olursa kimsenin oy vermeyeceğini söylüyorlarmış. ‘O mu aday olacak?’ diye bize soruyorlarmış! ‘Mecbur kalırsak veririz’ diyenler var ama azınlıktaymış.

Bizde Kılıçdaroğlu’nu sevmeyen yok, onu diyeyim. Kendi aramızda konuşuyoruz; hiçbirimiz kötü demiyoruz. Şansı olsa hepimiz destekleyeceğiz. O ümidi vermiyor. Bir ideal için kurduk partiyi, kaybedersek hangi yüzle siyaset yapacağız?” demiş. Sebep (ALEVİ) olmasıymış.

Bu söylentilere inanmamakla beraber, Kemal Kılıçdaroğlu’na (ALEVİ) olduğu için oy vermeyecekler varsa, bunların (LAİKLİK) konusunu hiç bilmediklerini ve benimsemediklerini anımsatalım. Ha, laikliğe karşı olan AKP’li, ha (ALEVİDİR) diye Kılıçdaroğlu’na oy vermeyecek İYİ partili. İkisi arasında hiçbir fark yok!

YANDAŞ MEDYANIN BİTMEYEN MÜJDELERİ!

Birkaç namuslu gazetenin dışında yüzde 90’ı (YANDAŞ) olan medyanın haberlerine bakıyorsunuz. Hemen her gün:

-Emeklilere müjde!

-Memurlara müjde!

-EYT’lilere müjde!

-3600 ek gösterge bekleyenlere müjde!

Ve benzeri manşetlerle sonu gelmeyen müjdeler sıralıyorlar da, bu müjdelerin tahakkuk ettiğine hiç şahit olamadık.

Bir gün değil, on gün değil, hemen her gün aynı müjdeleri(!) verirler de, milleti yalanlarına inandırmak isterler…

Şimdi de TEMMUZ ZAMMI için müjdeler sıralanıp duruyor. (Halep ordaysa, arşın burada) şekilde söylenegelen bir deyimimiz var. Şunun şurasında, Temmuz’a ne kaldı! Emeklilere ve memurlara yapılacak zam oranının ne kadar olacağını hep birlikte göreceğiz. Bakalım, yandaşların abarttıkları gibi bir ZAM DURUMU olacak mı! Doğrusu, hiç de umutlu değiliz…

Hem, piyasada mevcut fiyat artışlarını dizginlemedikten sonra, hangi oranda zam yapılırsa yapılsın, ilk ayda erimeye mahkum olacaktır. Hani, bankaya TL cinsinden yatırılan parayı, dolara endekslediğiniz gibi, maaşları da dolara endeksleseniz, ancak o zaman yapılacak zammın önemi ortaya çıkar. Bugün dolar 17 TL’ye dayanmışken, maaşlara yapılacak zammın akabinde 20 TL’yi aşmayacağının garantisini verebiliyor musunuz! O halde emeklileri, memurları, işçileri kandırmak taktiğinden vazgeçiniz. Esnaf, çiftçi, işçi zaten batmış durumda…

Yandaş medyaya güven sıfırlanmıştır. TÜİK’İN verdilerine inanan olmadığı gibi, yandaş medyanın söylemlerine de inanan yok. Ahmaklar hariç!!!

TAŞLAMA

(AÇIM-İŞSİZİM) DİYEN

TERÖRİST SAYILMAKTA

ENFLASYON YÜKSEK DİYEN

BİLE TERÖRİST HATTA

(ŞÜKREDECEKSİN) DİYOR

HALİN HER NE OLURSA

KADERLERİNE KÜSSÜN

AÇ VE AÇIKTA VARSA

TERÖR ESTİRMEK İMİŞ

AÇIM-İŞSİZİM DEMEK

TOK OLAN, AÇ OLANIN

HALİNİ NE BİLECEK

TERÖRİSTTİR, TERÖRİST

(AÇ, İŞSİZİZ) DİYENLER

ŞÜKRETMEK ESAS OLAN

BİLİNİZ, BİLMEYENLER

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER