REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BERAAT GECESİNDE, SEÇİM DUASI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BERAAT GECESİNDE, SEÇİM DUASI!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
24 views
28 Nisan 2018 - 14:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018 Pazar günü ilk defa Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimler bir arada yapılacak. Türkiye geneli seçmen sayısının 56 milyona yakın olduğu belirtiliyor. Türkiye genelinde seçilecek 600 milletvekilinin 3’ünü Siirtli seçmenler olarak bizler belirleyeceğiz. Bu arada, Cumhurbaşkanlığı adaylarından birine de oy vererek, destek çıkacağız. Vatandaşlar, hür iradeleriyle sandıkların başlarına giderek oylarını kullanacaklar! 24 Haziran genel seçimlerinde, sandıklara sahip çıkılması konusunda özellikle muhalefet partilerinin kararlı oldukları anlaşılmakta. Hatırlanacağı üzere daha önce bir yerel seçimde TRAFOLARA KEDİLERİN GİRMELERİ SONUCU ELEKTRİKLER KESİLMİŞ VE BU ARADA OLANLAR OLMUŞTU! Muhalefet partileri bunun da tedbirini alacaklarını açıkladılar.

Öyle tahmin ediyoruz ki, Cumhur ittifakına karşı, Hayır cephesi oluşanları da bu hafta içinde kararlarını verecekler. Seçim propagandaları açısından önümüzde yoğun günler var. Bütün İllerde olduğu gibi, İlimizde de partiler ve bağımsız adaylar seslerini seçmenlere duyurmaya çalışacaklar. Seçmen vatandaşların hiçbir etki altında kalmadan, kendi hür iradeleriyle oylarını kullanmaları kadar doğal bir durum yoktur. Yeter ki, seçimlere hile karışmasın, kedilerin ve farelerin seçim hilelerine dikkat edilsin! Sandıktan kim çıkarsa başımız gözümüz üzerine demek durumundayız!

Ancak, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle, genel seçimlerle ilgili kendimize göre bütün seçmenlerin kabul edeceklerine inandığımız bir duamız var. Hazır Beraat kandilini kutlarken, yapacağımız duayı okuyucularımızla paylaşalım istedik. İşte, 24 Haziran seçimleriyle ilgili Beraat Kandili gecesi yapacağımız dua:

Öncelikle seçimlerin sonuçlarını bütün milletimiz için hayırlara vesile eyle Ya Rabbi! Namusuzları, hırsızları, arsızları, milleti hor ve hakir görenleri başımıza musallat etme Ya Rabbi!  81 milyonun haklarını yandaşlarına peşkeş çekecekleri, hazinenin, vakıfların, belediyelerin arazilerini parsel-parsel yandaşlara ulufe gibi dağıtacakları seçtirme, Ya Rabbi!

Ülkenin birlik ve beraberliğini bozmayı amaçlayanları, Türklük şuurunu silmeyi planlayanları, bu millete ATATÜRK’Ü unutturmaya çalışanları başımıza musallat eyleme Ya Rabbi!

Anayasamızın değişmez maddelerini değiştirmeyi amaçlayanlara, Ortadoğu üzerinde emperyalist güçlerin emellerini gerçekleştirmek için maşalık yapacaklara, 81 milyon vatandaşı ayrıştırarak düşman kamplara böleceklere fırsat verme Ya Rabbi!

Tek Vatan, tek Bayrak, tek millet ülküsünden tavizler verecekleri, 81 milyon insanımızı (senden-benden) diye ayrıştıracakları, fakiri daha fakirleştirecek; zengini daha zenginleştirecek politikalar üretecekleri başımıza getirme Ya Rabbi!”

 (Milletin malı deniz, yemeyen domuz!) zihniyetinde olanlara, israfa, lükse, şatafata meyilli bulunanlara, har vurup harman savuranlara fırsat verme Ya Rabbi!

Emeklilere, memurlara, işçilere cimri; iş adamlarına, müteahhitlere, holdinglere devletin malından cömertlik(!) yapacaklara geçit verme Ya Rabbi!

Milletin anasına koyacakların, birliğimizin, beraberliğimizin altını oyacakların, fakirlerin kefenlerini soyacakların fallarını okutma Ya Rabbi!

Bizi milletçe iri yapacak, diri yapacak, yoksulluğu, yolsuzluğu yok edecek, yasakları kaldıracak, millete yandaş gözüyle değil, vatandaş gözüyle bakacak zihniyete sahip olanlara kazanmayı nasip eyle Ya Rabbi!

Amin… Amin… Amin… Bi hürmeti TAHA VE YASİN…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.