Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

BİLECİK, DR.KIZILKAYA’YA ÜZÜLÜRKEN, AYGÖL’E SEVİNİYOR

Osmanlı İmparatorluğu tarihinde önemli bir yer tutan yerleşim birimlerden biri olan küçük, ama bir o kadar da güzel bir şehir olan Bilecik’i ziyaret etme imkanı buldum.
Günü birlikte olsa hemşerimiz Vehip Emrah’ın rehberliğinde kenti tanımaya çalıştım ve yaşamlarını burada sürdüren bazı hemşerilerimizle de sohbet ettim.
Bu kente yeni atanan ve kaymakamlık stajını Siirt Valiliğinde yaparken tanıştığımız ve bu arada Siirtlilerin damadı olan Batmanlı hemşerimiz Vali Şefik Aygöl’ü ziyaret ettik.
Kendisi ile Siirt Valiliğinde görev yaparken birlikte yaşadığımız anıları bir kez daha hatırladık, tanıdıkları andık.
Bu gezi sırasında hemşerilerimizin yanı sıra, bazı kamu görevlileri, basın mensupları ile bazı Bilecikli vatandaşlarla tanışma ve sohbet etme imkanı bulduk.
Doğal olarak bu sohbetlerin ortak noktası, bu ilde başarılı hizmetlere imza attıktan sonra Siirt Valiliğine atanan Dr.Kemal Kızılkaya ile onun yerine atanan Şefik Aygöl oldu.
İster kamu görevlisi, ister esnaf ya da tüccar veya emekli olsun, hiç fark etmeksizin Dr.Kızılkaya’nın herkesin gönlünde ayrı bir yer edindiğini gördüm.
Herkes güçlü iradesi, çalışkanlığı ve mütevaziliği ile bunun bir uzantısı olan vatandaşlara yaklaşımının çok iyi olduğu noktasında buluşuyor.
Samimi olarak belirteyim ki, onun hakkında olumsuz düşünceye sahip tek kişiye rastlamadım. Dolayısıyla Bilecikliler böyle bir devlet adamını kaybetmenin üzüntü ve burukluğunu yaşıyorlar.
Ancak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü iken, bu ile atanan Vali Şefik Aygöl’ün başarılı kamu geçmişi ve özellikle göreve başlar başlamaz söylediği “Herkes Bilecik’i bilecek” mottosuyla başlattığı kenti tanıtım çalışmaları onları sevindiriyor ve geleceğe yönelik umutlarını pekiştiriyor.
Siirtliler de, Bilecikliler de yeni valilerinden çok şeyler bekliyorlar.
Her iki sayın valimize de yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER