REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİLGİLENDİK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİLGİLENDİK
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
7 views
06 Aralık 2017 - 13:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Henüz burnundaki çiçeği solmamış, yani görevinde yeni sayabileceğimiz bir konumda olan Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, basınla bir sohbet toplantısı düzenledi. Polisevindeki toplantıya Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ile Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay ile İl Jandarma Komutan Vekili Albay Uğur Özmen de katıldı.

Vali Atik, görevde henüz altı ayını doldurmadı ve bu nedenle daha çiçeği tam anlamıyla solmadı dedim. Ancak, bu kısa sürede özellikle kendisinin de değindiği önemli bazı konularda çok mesafeler alındığını söyleyebiliriz. Bunların başında da  kurumlar arasındaki koordinasyondur. Özellikle Emniyet ve Jandarma teşkilatları arasındaki koordinasyon gerçekten de hayati bir önem taşıyor ve bu dönemde ortak başarılı birçok operasyona imza atıldı.

Vali Atik, havaalanı konusunda ısrarcılığını sürdürüyor. Buradaki çalışmalardan il olarak üstlendiklerimizin tamamlandığını ve topun Devlet Hava Meydanlarında olduğunu belirterek, bu konuda da ısrarcı olduklarını söyledi. İnşallah Şubat ayına kadar havaalanımız faal hale gelecektir.

Bu dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığından çok daha fazla yararlanacağımız anlaşılıyor. Çünkü İbrahim Hakkı ve İsmail Fakirullah arasındaki öğrenci hoca ilişkisiyle dünyaya örnek olan Siirt,  Vali Atik’in Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yayman’ın öğrencisi olmasından yararlanmak istiyor.Nitekim kütüphane binasının yanı sıra şimdilerde bir de kültür hanın yapımı gündemde. İnşallah en kısa zamanda hem  kütüphanemize hem de bütün ülkeye örnek olabilecek bir kültür han’a kavuşuruz. Tabii bir de 2018 yılı Kitap Fuarına da.

Özetlemek gerekirse kentimiz açısından yararlı bir toplantı oldu. Sayın Valimize ve Sayın Taşkın’a  basın mensupları olarak gördüğümüz aksaklıkları ve düşüncelerimizi  iletme imkanımız oldu ve kendi görüşlerini de öğrendik. Yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Bu ve benzeri vesilelerle bir araya gelmekte, memleketimiz adına  büyük yararlar  vardır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.