Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

BİR AVUÇ İMTİYAZLI!..

Ülkemizin kaynakları bir avuç imtiyazlı azınlığa, faize, israfa ve kur korumalı mevduat hesaplarına aktarılmaya devam ediyor.

Bankalarda döviz garantili hesap açtıran bir avuç birikim sahibine halkın bütçesinden 5 ayda 60,6 milyar lira para aktarıldı..  Döviz kurunun Temmuz ayında da yükselişini sürdürmesi nedeniyle mevduat sahiplerine sadece Temmuz ayında yapılan garanti ödemesi 23 milyar 361 milyon lirayla rekor kırdı.

En son Haziran ayında yapılan ödeme 16,1 milyar lira olmuştu.. Sadece KKM değil Yap/İşlet/Devret projeleri, yani; ben yiyemedim sen ye projeleri.

Bu projelerden dolayı 2022 yılında imtiyazlı holdinglere ödenecek garanti ödemesi 70 milyar lirayı buluyor.. KKM’ye 60 milyar, garanti ödemeleri 70 milyar ve bütçeden devletin borçlanmaları için faize ödenen para bu yılın ilk 7 ayında 151 milyar lirayı aştı.. Bu yıl içinde faize yaklaşık 330 milyar liralık ödeme yapılması bekleniyor.. Yani hepsini kabaca toplarsanız faize, KKM’ye, 5 holdingin kasasına ve israfa 550 milyar lira ödenecek. Doğal olarak böyle olunca da dar gelirliye, çiftçiye,  millete aktaracak kaynak kalmıyor.. 5.7 milyon hane sosyal yardıma muhtaç,  11,3 milyon insan gıda yardımına muhtaç, 3,7 milyon abonenin elektriği kesik,  4 milyon haneye doğalgaz desteği, halk ekmek kuyrukları kilometreleri buluyor, askıda ekmek uygulaması bütün fırınlara yayılmış, ayçiçek yağı zincirle bağlanmış,  bebek mamalarına alarm takılmış.. Asgari ücret ve emekli maaşları açlık sınırı altında (halkın %45’i),  halkın %85’i yoksulluk sınırı altında icra dosya sayısı 25 milyona yaklaşmış bir halde.

Bulunduğumuz ortamlarda sıkıntılarını dile getiren birçok hemşerimiz,100 yıllık Cumhuriyet tarihinde ülkemiz böylesine bir kriz yaşamamıştır ve bundan sonraki dönemlerde de yaşaması mümkün değildir.. Çünkü bundan sonra gelecek olanların bu kadar israf yapmasına imkan yok..Yıllardır dini inançlarımızla oynayanlara bizler vur dedik ama vurmakla kalmadılar diye görüş belirtmektedirler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER