REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİR CUMHURBAŞKANI DAHA İLİMİZDEN GELDİ-GEÇTİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİR CUMHURBAŞKANI DAHA İLİMİZDEN GELDİ-GEÇTİ!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
3 views
09 Nisan 2018 - 14:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin 6. Dönem İl kongresine katılmak üzere gelecek olmasının hazırlığı günlerden beri sürdürülüyordu. Bir yandan Valilik, bir yandan Belediye, diğer yandan AKP’liler büyük bir telaş içinde kolları sıvamış, Erdoğan’ı en iyi şekilde karşılayabilmek için olağanüstü çalışmalar sergiliyorlardı. Şehrin tüm caddelerindeki, sokaklarındaki Billboardlar Erdoğan’ın (Kutlu Yürüyüşe Devam) sloganının yer aldığı fotoğraflarıyla donatılmıştı. Elektrik direklerine Türk Bayrakları yanında AKP amblemli flamalar asılmıştı. Beklenen gün geldi. Sayın Erdoğan ve beraberindekiler dün saat 14:30 sıralarında Siirt’imizi teşrif ettiler.

Erdoğan’ın halka hitap etmesi için AKP İl Kongresinin yapılacağı Doğan Mahallesindeki Kapalı Spor Salonu önünde platform düzenlenmişti. Sayın Erdoğan’ı dinlemek için çevre illerden çok sayıda partililer de Şehrimize gelmiş bulunuyordu. Bu arada, yine Sayın Erdoğan’ı korumak amaçlı olarak çevre illerden hatta, ta Erzurum’dan çevik polis kuvvetlerinin getirildikleri söyleniyordu.

Saat 12:00’de Şehrimizde halka hitap etmesi plânlanmışken, bekleyişin uzaması, kısmi olarak dağılmalara yol açtı. Çünkü meydandaki kalabalık susamış, acıkmıştı.

Siirt Hava Alanı kapalı olduğu için, Batman hava alanına inen Sayın Erdoğan ve beraberindekiler, helikopterlerle önce Tugaya, oradan da hazır bekletilen araçlarla tören alanına intikal ettiler. Sayın Erdoğan ve beraberindekiler, Siirt’ten Van’a gideceklerdi. Bunun için de programı kısa tutmak mecburiyetleri vardı. Nitekim Sayın Erdoğan’ın halka hitabı beklenenden çok daha kısa oldu.

Hitabet platformunda hemşiremiz Emine Hanımefendiyle birlikte halkı selamlayan Cumhurbaşkanı yine Rabia işareti yaparak 4 parmağıyla işaret verdi. Sayın Erdoğan’ın tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan olarak ifade ettiği RABİA işareti, gerçekte Mısır Devletine ait simgelerden biridir. İslam tarihinde EVLİYA KADINLAR arasında adı geçen RABİATÜL ADEVİYE’nin simgesel olarak dillendirilmesidir. Nitekim Mısır’da yaşanan olaylarda da bu simge kullanılmıştır.

Sayın Erdoğan, halka hitaben yaptığı kısa konuşmada (Yiğit düştüğü yerden kalkar) hatırlatması yaparak haksız yere ceza evine girdikten sonra Siirt’ten milletvekili olduğu süreci anımsattı. Eşi Emine Hanımı işaret ederek (Seçimlerde kızınızı üzmeyin) diyerek, referandumda istenilen oranda oy alınmamasını eleştirdi. Siirt’te yaptıkları yatırımları özetleyerek (nereden nereye!) diyen Sayın Cumhurbaşkanı, Siirt’te Tıp Fakültesi kurulacağı müjdesiyle sözlerini tamamladı.

Halka hitabından sonra büyük tezahüratlar arasında AKP İl Kongresinin yapılacağı salona giren Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında yeniden bir diriliş hareketini başlattıklarını, Siirt’te partisinin 6. Olağan Kongresinin yapılması dolayısıyla geldiklerini, böylece uzun süren bir hasretin giderildiğini söyledi. 81 milyon vatandaş olarak bu milletin kardeş olduğu vurgusu yapan Erdoğan sözlerine:

“Kardeşlerin arasında fitne sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Kardeşler kardeşleri Allah için sever. O sevgiyi kimse alıp götüremez. Menfaat için severse o tehlikeli. Biz menfaat için bir kardeşlik istemiyoruz, Allah için seveceğiz. Bizde Arap, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, Boşnak, böyle bir ayrım var mı? Biz tek millet diyoruz” diye sürdürdü.

YÖK tarafından, Siirt’te bir tıp fakültesi kurulmasıyla ilgili karar alındığının müjdesini burada da tekrarlayan Sayın Erdoğan: “Artık Siirtlinin sağa sola gitmesine gerek kalmayacak” dedi.

Siirtlilerin terör örgütlerine prim vermeyeceklerine inandığını belirten Erdoğan, Belediyelere atanan Kayyumların iyi çalışmalar sergilediklerini, bunlara kardeş belediyelerden yardımlar sağlandığını, Belediye hizmetlerinin artık halk için yapıldığını, terör örgütlerine giden kaynakların kurutulduğunu anlattı.

“Siirt’in eniştesi olmanın gururunu hep yaşadım. Daima yüreğimde hissettim. Ne zaman birileri önümüze engel çıkarsa Siirt her zaman yanımızda oldu. Sizler AK Parti’nin büyük ve güçlü Türkiye mücadelesine destek verdiniz. İlk oylamada Siirt’te yüzde 85 ile bu kardeşinizi parlamentoya gönderdiniz. Biz Siirt’in Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne çok güçlü bir destek vermesini arzu ediyorduk. İl genelinde ‘evet’ oyları yüzde 48’de kaldı. O bizi üzdü” diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Önümüzde 2019 seçimleri var. Türkiye, 2019’da siyasi tarihinin en kritik seçimlerinden birine sahne olacak. Önce Mart seçimleri, ardından milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri ile ülkemizi geleceğe taşıyacak kadroları belirleyecek. 2019 adeta bir milat olacak. Türkiye’nin 2019 sınavından da alnının akı ile çıkmaktan başka şansı yoktur. Türkiye 2023, 2053 ve 2071’e yürüyecektir.”

Konuşmasının sonlarında terörle sürdürülen mücadeleye değinen Cumhurbaşkanı Afrin harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 17, Kuzey Irak’ta 327 olduğunu, yurt içinde de 154 teröristin etkisiz hale getirildiğini vurguladı.

Kıyak Emekliliğin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun eseri olduğunu iddia eden Cumhurbaşkanı, insanların 40 yaşlarında emekli yapılarak, bunun faturasının millete çıkarıldığını söyledi. AKP’nin, popülizmden uzak bir davranış sergilediğini söyleyen Cumhurbaşkanı istikrarın, huzurun, güven ve emniyet ikliminin bozulmasına kesinlikle izin vermeyeceğini söyledi.

Siirt Hava Limanının durumuyla ilgili olarak mevcut havalimanının pistinin uzatılarak iyileştirilip hava trafiğine açılmasına karar verildiğini, uçak seferlerinin önümüzdeki yaz mevsimi itibarıyla yeniden başlatılacağının vurgusunu yapan Erdoğan, Partisinin İl kongresinin hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerini noktaladı.

Evet, dün İlimizden Türkiye Cumhuriyetinin 12. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan geldi, geçti. Bugün Siirt için elbette tarihi bir gün olarak anılacaktır.

TAŞLAMALAR

CUMHURBAŞKANI GELDİ

GEÇTİ SİİRT’İMİZDEN

OYDU BAŞBAKAN OLAN

MİLLETVEKİLİMİZKEN

 

BAŞBAKAN ÇIKARMAMIZ

BİZİM İÇİN ŞEREFTİR

SİİRT’İN KALKINMASI

BİL Kİ ASIL HEDEFTİR

 

BUNDAN SONRA SİİRT’TEN

BAŞBAKAN ÇIKMAZ, MUHAL

DEĞİŞECEK BU SİSTEM

KISSADAN VAR HİSSE AL

 

SİİRT HALA BİR (MEGA

KÖY) GİBİDİR GERÇEK BU

SAYIN CUMHURBAŞKANIM

SİZ SÖYLEYİN OLDU MU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.