Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

BİR KAHRAMAN YARATMAK!

İşler, bazen ters teper, kötülük yapmak isterken, hasımlarımızı kahramanlaştırırız. Bunun örnekleri çoktur. Bugün Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geldiği Siirt’te okuduğu şiir yüzünden hapse mahkum edilmeseydi, belki bugün için ulaştığı bu makamda olmayacaktı. Milletimiz, yufka yüreklidir. Haksızlıklara karşı her zaman için tavır alır, mazlumları kucaklar. Sayın Erdoğan’ın da okuduğu bir şiir yüzünden ceza alması, sadece Siirt’te değil, Türkiye genelinde yankı yapmıştı. Mazlum olmak sayesinde halkın teveccühünü kazanan Sayın Erdoğan, bilahare Siirt’ten Milletvekilliğine aday olmuş ve (Yiğit, düştüğü yerden kalkar) deyiminde olduğu gibi, Siirtliler, yüzde 85 oy vererek, kendisini Siirt’e milletvekili seçmişlerdi. Hem de, arkasında olan iki adayla birlikte…

Sözü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun durumuna getirmek istiyorum. Yargıtay tarafından cezasının onanmasından ve 4 yıl, 11 ay, 20 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasından sonra, inanır mısınız, Canan Kaftancıoğlu adeta BİR HALK KAHRAMANI OLDU. Sosyal Medyada yazılanlara bakınız, millet, Canan Kaftancıoğlu’na nasıl destek oluyor, mazlum olduğunu dillendiriyor. Bir mahkeme kararıyla KAHRAMAN YARATMAK işte böyle olur.

Sayın Erdoğan’ın mahkum edilmesi olayını anımsayalım.  Diyarbakır DGM Savcılığı “Siirt’teki konuşmasında, halkı sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” gerekçesiyle açtığı davada, 10 ay hapis cezasına mahkum etmişti.

Sayın Erdoğan Siirt’teki konuşmasında: “Minareler süngümüz, kubbeler miğferimiz, camiler ise kışlamız” dediği için 10 ay hapis cezası almıştı.

Erdoğan Siirt’teki konuşmasında özetle: “Türkiye’de düşünce özgürlüğü yok ve ırk ayrımı yapılıyor. Referansımız İslamiyet. Bizi hiçbir zaman sindiremezler. Batı insanının bile inanç hürriyeti var. Türkiye’de neden buna sagı gösterilmiyor? Minareler süngümüz, kubbeler miğferimiz, camiler ise kışlalarımızdır. Okunan ezanı kimse susturamayacak. Türkiye’deki ırk ayrımına kesinlikle son vereceğiz. Çünkü RP, diğer partilerle zıt fikirde. Gökler yerler açılsa, üzerimize tufanlar yanardağlar saçılsa yolumuzdan dönmeyiz. Benim Referansım İslamiyettir. Bunu dile getiremiyorsam yaşamamın ne anlamı var? Batı insanının bile inanç hürriyeti var. Avrupa’da, ibadete, başörtüsüne saygı duyuluyor ama. Türkiye’de engelleme getiriliyor. Türkiye’de neden buna saygı gösterilmiyor? Okunan ezanı kimse susturamayacak.

Çünkü ezanın sustuğu yerde insanların huzuru olmaz. Kürt, Arap, Çerkez ayrımı yapılamaz. Çünkü bütün insanların birleştiği çatı islamdır. Türkiye’deki ırk ayrımına kesinlikle son vereceğiz. Bunu bu hale getirenler utansın. RP’nin başarısından sıkıntı duyanlar, iktidara gelmesin diye her türlü yolu denedi. Ama bunu hiçbir güç engelleyemedi” diye konuşmuştu.

DGM’nin ceza kararından sonra İÇİŞLERİ Bakanlığı, hapis cezası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığının düşürülmesi için Danıştay’a başvuruda bulunmuş, karar kesinleşnce de TCK’nın 312. maddesinin 2. fıkrası uyarınca aldığı 10 ay hapis cezasıyla yaşamı boyunca seçilme niteliğini kaybetmişti. Milletvekili Seçimi Yasası’nın 11. maddesinin (f) fıkrasının 3. alt bendi, affa uğramış olsalar bile, TCK’nın 312. maddesinin 2. fıkrasından mahkum olanların milletvekili seçilemeyeceklerini öngörüyor.
İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından 1999 yılında Pınarhisar ilçesi cezaevinde 4 ay yattıktan sonra tahliye edilmişti. Şunu da anımsatmakta yarar var. Erdoğan, Pınırhisar Cezaevi Müdürünü bilahare AKP’den milletvekili seçtirmiştir.

Evet, MAĞDUR EDİLDİĞİ İÇİN KAHRAMANLAŞAN VE CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA ULAŞAN SAYIN ERDOĞAN, YARGITAY TARAFINDAN CEZASI ONANAN CANAN KAFTANCIOĞLU’NUN DA KAHRAMANLAŞTIĞININ FARKINDA DEĞİL Mİ!

NİTEKİM, KAFTANCIOĞLU’NUN ÇAĞRISI ÜZERİNE BİNLERCE KİŞİ UÇUŞLARA KAPATILMIŞ OLAN ATATÜRK HAVA LİMANINDA TOPLANDI. HAVA ALANINA AKIN EDENLERİN AMAÇLARI, SADECE ATATÜRK HAVALİMANININ DURUMUNU DİLLENDİRMEK DEĞİLDİ. ASAL AMAÇLARI KAFTANCIOĞLU’NA DESTEKLERİNİ DİLE GETİRMEKTİ.  İŞTE, (KAHRAMAN YARATMAK) DİYE BUNA DENİLİR…

TAŞLAMA

19 MAYIS GÜNÜ

AH ATATÜRK BİR KALKSA

KALKSA DA ETRAFINA

ŞÖYLE GÖZ ATSA, BAKSA

CUMHURİYET KİMLERE

 EMANETTİR BİR GÖRSÜN

GÖRSÜN BİR DAHA KALKSA

BU KEZ KAHRINDAN ÖLSÜN

19 MAYIS GÜNÜ

ATILMIŞTIR TEMELİ

CUMHURİYET DEDİĞİN

ATATÜRK’ÜN ESERİ

GENÇLER SAHİP ÇIKACAK

CUMHURİYETE ELBET

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

PAİDAR İLELEBET

ATATÜRK’ÜN RUHUNU

ŞADEDİYOR SİİRTLİ

HİÇ KİMSELER TUTAMAZ

ATAMIZIN YERİNİ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER