REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİR KARDEŞİMİ KAYBETTİM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİR KARDEŞİMİ KAYBETTİM
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
10 views
02 Nisan 2018 - 14:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsan hayatı boyunca bazı kişilere bağlanır.Onları sever, onlara bağlanır.Bir akrabadan hatta bir kardeşten öte görür.İşte ben böyle birini kardeşim gibi gördüğüm birini; Nedim Kuzu’yu kaybettim.

Onu anlatmakta zorlanıyorum. Kelimeler gözümün önünde adeta uçuşuyor. Hangi kelimelerin onu daha iyi anlatacağına bir türlü karar veremiyorum. Veremem de çok doğal. Onunla kardeşliğimiz ta ilkokul yıllarına dayanıyor. O zamanki adıyla Yeni okul şimdilerde 14 Eylül olarak bilinen okulda beş yıl birlikte okuduk. Daha sonra ortaokul yılları. Yine beraberdik, yine bir aradaydık. Ancak yollarımız benim öğretmen okuluna girmemle kesişti.

Eğitimde yollarımız kesişmişti ancak günlük yaşamımızda çok sık bir şekilde görüşüyorduk. Onun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekilliğine getirilmesi ile benim Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğüne atanmam aynı tarihlere denk geliyor. Aramızdaki sevgiden kaynaklanan görüşmeler iş gereği de olmaya başladı.

Artık hemen her gün görüşmeye başladık. Gündüz görüşemediğimiz günlerde mutlaka akşamları arabasıyla çıkıp bir tür atıyor, hasret gideriyor, o gün Siirt’te meydana gelen olayları değerlendiriyor ve Siirt için başka neler yapılabileceği konusunda kafa yoruyorduk.

İçi memleket sevgisi ile dolu bir insandı. Yanlışlıklara, çarpıklıklara hiç çekinmeden dur diyen insanlardandı. Bunlarla ilgili basın açıklamaları yapar, ilgililerin dikkatine sunardı.Bu konuda çıkarlarına dokunduğu kişilerin düşmanlıklarından hiç çekinmezdi.Hatta bir çok kereler ben yeter diyordum.Rahmetli yetmez diyor, bu memleketin daha da kalkınması sorunlarının çözümü için hep birlikte çalışmamız gerekiyor diye cevap verirdi.

Çoğu günler birlikte çeşitli meslek gruplarını ziyaret ederek, onların sorunlarını öğreniyorduk. Sürekli bir araştırma,  bir arayış içerisindeydi. Bunları da, yetkili kurumlara verilmek üzere rapor haline getirirdi. Sanırım rahmetlinin yaklaşık 20 yıl içerisinde Ticaret ve Sanayi Odası olarak hazırlattığı raporlar  onlarca kalın klasöre sığmaz durumdadır. Kamu kurumlarının vatandaşa verdiği destekler konusunda vatandaşı bilgilendirmeyi kendisine bir misyon olarak kabul etmişti.Bu konuda ilgili kamu kurumlarından daha çok çalışır, bizzat gezerek destek alabilecek vatandaşları ziyaret edip bilgilendirir, onların bu desteklerden yararlanmalarını sağlardı.

En başta söyledim. Onu anlatacak, onun gayretlerini memleket severliğini yansıtacak kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. Sen gerçekten bambaşka bir insandın. Duygularım yoğun, üzüntüm çok. Sevgili kardeşim, nur içinde yat, Allah’ın rahmet üzerinde olsun. Burada ayrılıyoruz, İnşallah yüce Rabbimizin de rahmeti ile cennette buluşuruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.