REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİR PROJE OLDUĞU BELLİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİR PROJE OLDUĞU BELLİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
13 views
08 Ocak 2018 - 12:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yıllardır halkımıza “Dost ve müttefik” diye ifade edilmekte olan ABD’nin, hiçbir zaman için gerçek bir dost ve müttefik olmadığı görüşünü paylaşan vatandaşlarımızın, bu ülkenin son zamanlarda ülkemize yönelik tutum ve davranışlarına duydukları tepki nefrete dönüşmüş bulunuyor. Ülkemiz yetkililerince Suriye’de DEAŞ dışındaki terör gruplarına silah ve mühimmat desteği verilmemesini ısrarla talep etmelerine rağmen, yardımını sürdürmede sakınca görmeyen ABD, Reza Zarrab davasını da istismar etmiştir ve 15 Temmuz’da kalkışılan alçak darbe girişiminin başı olan Fethullah Gülen’in iadesi talebine de kulak tıkamayı sürdürmektedir.

Dostluk ve müttefiklik karşılıklı çıkarlara dayalıdır ve “Stratejik ortak” olduğu da belirtilen ABD, sürekli olarak sadece kendi çıkarlarını gerçekleştirmenin muhasebesi içinde hareket ettiği halde, ülkemizi yönetme şansı bulanların tümüne yakını, bu ülkeyle dost ve müttefik olmayı benimsemişlerdir. Şu sıralarda ülkelerimiz arasında yaşanan gerginlik had safhaya ulaşmış olmasına rağmen, müttefikliğinden vazgeçme kararlılığı içine girilecek mi noktasında bir tahmin yapmakta zorlanıyorum. Kıbrıs Barış Harekatları esnasında bu ülkenin bizlere “Silahımı kullanma” dediğini dile getiren bazı büyüklerim “O andan itibaren dostluk ve müttefikliğimizin masaya yatırılarak gereği yapılmalıydı…” diyorlar ve bu görüşe katılmamak mümkün değildir.

Uzun zamandan beri ilgililerimizin Suriye’de DEAŞ dışındaki başka terör gruplarına yapılan ağır silah ve mühimmat yardımından duyulan rahatsızlık defalarca ABD’ye iletildiği halde dikkate alınmaması da, dostlukla müttefikliğin kararlı şekilde sorgulanmasını gerektiriyordu.  15 Temmuz’da bekamıza son verme şeklindeki hain ve alçak kalkışmanın Pensilvanya’da yaşayan Fethullah şarlatanınca organize edildiği belirlendiği halde, ülkemize iadesi için yapılan sayısız başvuruların bazı  gerekçelerle savsaklanması da stratejik ortaklık ve müttefikliğimizin bir an önce sorgulanmasını kaçınılmaz kılmaktadır sanırım. Bu şarlatanın bir gün ABD’ye de zarar verebileceğini dile getirmek sadece safdillik olur kanısındayım. Öyle ya, birilerinin projesi olmasaydı, bu şarlatan istediği gibi at koşturabilir miydi? Madem ki ABD tarafından korunuyor. O halde, bu ülkenin projesi olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Uzun yıllar boyunca ülkemizde sinsi faaliyetlerini sürdürdüğü gün ışığına kavuşan bu şarlatanın güttüğü amacı anında sezememiş olmak, ülkemiz ve halkımız adına büyük bir talihsizlik olmuştur derken, birçok Siirt’li hemşerimin ABD’ye yönelik nefret duyguları içinde; “Artık bu ülkeden müttefik ve dost olarak söz eden olursa, onlara da tepki duyacağız!…” dediklerine de dikkat çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.