Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

BİRİLERİ BİZE UYUMA DİYOR AMA, BİZ UYUMAYA DEVAM MI EDİYORUZ?

Her zaman ısrarla vurguladığım gibi, toplumu tehdit eden veya geleceğini oluşturan uyuşturucu ve eğitim gibi önemli konular, yalnız ilgili kuruma bırakılmayacak kadar  hayatidirler.. Bu gibi konularda en sade vatandaşından en donanımlı ve yetkili kişilere kadar herkesin ben ne yapabilirim sorusunu kendisine sorması ve bu konuları dert edinmesi gerekir.. Tuz misali de olsa, bu çorbanın pişmesine katkı sunması zorunludur.

Aksi halde o mücadele ne kadar özverili yürütülüyor olursa olsun, mutlaka eksik kalır ya da sonuçlarını çok daha geç bir zaman diliminde alırız ve bu durumda da toplumun bizzat kendisi zarar görür.. Siirt İl Emniyet Müdürlüğünün uyuşturucu ticareti ve kullanımına yönelik çok yönlü mücadelesine bu kapsamda bakmak gerekiyor.

Müdürlük, daha önce de belirttiğim gibi, artık kapıyı çalmanın ötesinde, evimize girip bir yılan gibi baş köşede çöreklenmiş bulunan uyuşturucuya yönelik olarak operasyonlarını aralıksız bir şekilde sürdürmektedir.. Son aylarda hemen her gün birkaç operasyon haberi geliyor.. Ancak bu işin önüne yalnızca polisiye önlemlerle geçilemeyeceğinin bilincinde olarak bir de eğitim çalışmaları yürütülüyor.

Parklarda, okullarda, çeşitli amaçlarla açılan kurslarda, kısacası insanların toplu olarak bulundukları her mekânda bu konuda çalışmalar yapılıyor, broşürler dağıtılıyor ve Emniyet Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu “Uyuma” adlı uygulama anlatılıyor.

Son olarak Siirt Özel İdare Spor’un maçında konu ile ilgili pankart açılarak ve bilgilendirme metni seslendirilerek seyircilerin dikkati bu önemli konuya çekildi.. Atatürk Stadyumunu dolduran binlerce seyircinin önemli bir bölümünün genç ve uyuşturucu tacirlerinin her an tuzaklarına  düşebilecek yaşta olduklarını  göz önünde bulundurduğumuzda bu  çalışma çok daha  anlamlı ve verimlidir diye düşünüyorum.

İl Emniyet Müdürlüğünü bu çalışmaları için kutlarken, başta kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri olmak üzere, toplumun tüm kesimlerini bu konuda duyarlı olmaya ve destek vermeye davet ediyorum.. Çünkü söz konusu olan evlatlarımızın ve toplumumuzun geleceğidir.. Böyle bir konuda uyuma lüksümüz yok.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER