REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİZ BU KADAR DUYARSIZ DEĞİLDİK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİZ BU KADAR DUYARSIZ DEĞİLDİK
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
10 views
02 Ekim 2020 - 12:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ne oldu bize? Bilemiyorum.. Siirt insanı böyle değildi, çok duyarlı ve hayırseverdi.. İhtiyacı olan herkesin yardımına koşar,  akrabası ve arkadaşı için canını vermekten, malını harcamaktan çekinmezdi. Her zaman bir başkasına yardım ederken canını veren hemşerilerimizi duyardık.. Aynı şekilde bir yanlışı düzeltmek için uğraşırdık ve hiç bir zaman bananecilik yapmazdık.

Ancak son zamanlarda bu güzel özelliklerimizi kaybetmeye başladık.. Her geçen gün biraz daha duyarsızlaşıyoruz.. Bu durum gerçekten insanı üzüyor ve geleceğimiz adına korkutuyor.. Biz böyle olmamalıydık.. Örnek mi istiyorsunuz; Kanal 56 TV ekranlarından da dile getirdiğimiz iki ilginç örneği vereyim.

Bunlardan ilkinde bayılıp yere düşen bir hemşerimiz söz konusu.. Geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı kaldırımın kenarına düşüyor.. Oradakilerden hiç biri imdadına koşmuyor.. Muhtemelen corona’dan dolayı düşüp bayılmıştır diye korkmuşlardır.. 112 acil servise haber veriliyor ve oradan gelen ekipler ilk yardımı yaparak hemşerimizi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıyorlar.

İkinci örneğimiz bir ağaçla ilgili.. Daha taze bir fidan desek daha doğru olur, Tillo Caddesinde orta refüjde iki parmak kalınlığındaki bir fidanı 5-6 yaşlarındaki bir çocuk iki eliyle tutmuş var gücüyle kökünden sökercesine sallıyor ve oradan geçen yaya ve sürücüler müdahale etmiyor ve seyretmekle yetiniyor.

Eskiden olsaydı şayet, yere düşen hemşerimizin imdadına bir değil, en az on, on beş kişi koşar ve etrafına etten bir duvar örerdi.. Sağlık ekipleri gelinceye kadar yardım etmeye, ayıltmaya daha rahat nefes almasını sağlamaya çalışırlardı.

Yine eskiden ağacı sallayan çocuk görüldüğünde uyarılır ve gerekli uyarıyı almadığı takdirde azarlanırdı.. Artık günümüzde tasvip etmek mümkün değil, ancak bir iki tane tokatta atılırdı.

Toplumsal duyarlılığımız gittikçe azalıyor.. Oysa hepimizin yaşadığı topluma karşı sorumluluk ve hakları vardır.. Bunların ikisini de birlikte kullanmak lazım, yani hakkımızı kullanırken ödevimizi de yerine getirmemiz gerekir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.