REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

(BİZ NE DERSEK O OLUR) DEDİ, AYVAYI YEDİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(BİZ NE DERSEK O OLUR) DEDİ, AYVAYI YEDİ!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
7 views
27 Haziran 2018 - 15:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018 seçimlerinin sonucu olarak MHP’nin kilit parti konumuna geldiği bir gerçektir. AKP’nin TBMM’inden kanun geçirebilmesinin anahtarı MHP’dir. Çünkü AKP, Mecliste çoğunluğu sağlayamamıştır. 293 olan milletvekili sayısıyla MHP’ye göbekten bağımlı duruma gelmiştir. Yani, gerçekten de MHP’nin her dediğine (EVET) demek noktasındadır. Bir önceki dönemde olduğu gibi parmak kaldır, parmak indir taktiği ile işlerin yürümesi imkânsızdır.

İşte, bu gerçekten hareket eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Aycan Dulkadiroğlu da AKP’nin tepkisini çekecek sözlere imza atmış ve partisinin TBMM’de kilit önemde olacağına vurgu yaparak “Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Mecliste kilit konumdadır ve MHP’nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır” diyerek bir yerde gerçekleri dile getirmiştir.

Ancak, gerçeklerin söyleneceği zaman ve zemin vardır. Zamanı gelmeden ve zemin oluşmadan gerçekleri dile getirirseniz, işte o zaman ayvayı yersiniz. Nitekim bu zamansız sözleri üzerine Aycan Dulkadiroğlu da MHP yönetimi tarafından görevden alınmış ve zamansız konuşmanın bedelini ağır bir şekilde ödemiştir.

Dulkadiroğlu “Yüzde 5 oy bekleyenlere en büyük cevabı MHP’ye gönül veren dava arkadaşlarım, parti yönetimimiz, ülküdaşlarım ve Türk milliyetçileri vermiştir. Tabii bu cevap Kahramanmaraş’ta da kendisini göstermiştir. Elbette 49 vekil bizim beklediğimizden azdır. Ama bugünkü 49 vekil, bütün değerlerin üstündedir, büyük bir mücadelenin eseridir ve Meclis aritmetiğinde MHP’yi kilit konumuna getirmiştir. 600 vekil var ama her zaman, bundan sonra bütün gözler 49 vekilin üzerinde olacaktır, genel başkanımızın üzerinde olacaktır. Bundan sonra Meclis’te siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır” derken, gerçeği ifade etmiş olmakla birlikte (Vakitsiz öten horozun başının kesilmesi) gibi, bu vakitsiz açıklamalarından dolayı MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınmıştır.

İşin doğrusunu söylemek gerekirse, Dulkadiroğlu’nun söyledikleri gerçeğin ta kendisidir. Bundan böyle MHP’nin onayının olmadığı hiçbir yasanın Meclisten geçmeyeceği gerçeğine kendimizi alıştırmalıyız. Tabii, mevcut meclis aritmetiğine göre bu böyledir. Zaman içinde, nelerin yaşanacağı bilinemez. Parlamenterler arasında istifalar, parti değiştirmeler olur mu olmaz mı, bunu önümüzdeki aylarda yaşayarak göreceğiz…

TAŞLAMALAR

ERKEN ÖTEN HOROZUN

BAŞI KESİLİR ELBET

ACUL OLMA A DOSTUM

DİLİNİ TUT, AZ SABRET

 

HER DOĞRU SÖZ, HER ZAMAN,

HER ZEMİNDE SÖYLENMEZ

ZAMANI GELMEYİNCE

HOROZLAR DAHİ ETMEZ

(BİZ NE DERSEK O OLUR)

BUYURMUŞTUR, DOĞRUDUR

AMA VAKTİ DEĞİLDİ

YANLIŞ OLANI BUDUR

 

MHP KİLİT PARTİ

KONUMUNDA OLMUŞTUR

NE DERSE O OLACAK

İŞİN ÖZETİ BUDUR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.