REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİZE ÇEVRİLEN SİLAHLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİZE ÇEVRİLEN SİLAHLAR
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
06 Şubat 2018 - 15:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD ile ülkemiz arasında yaşanan gerginliğin en önemli nedenlerinden biri, uzun yıllar halkımıza “Dost ve müttefik” olarak ifade edilen ve NATO’da da stratejik ortağımız ülkenin, Suriye’de DEAŞ dışındaki terör örgütlerine silah ve mühimmat vermesiydi. Ülkemiz yetkilileri, PYD ve YPG’ye yapılan silah yardımının ilerde ülkemize karşı kullanılması olasılığının yüksek olduğunu, bu nedenle silah yardımının kesilerek verilen silahların geri alınmasını sık-sık talep ettikleri halde, “Stratejik ortak”, başka konularda olduğu gibi bu talebe kulak tıkadı ve halen de kendileriyle birlikte hareket etmektedir.

Birkaç gün önce Afrin Operasyonu’nda tankımızın uğradığı ve 7 Mehmetçiğimizin şehit düşmesine yol açan menfur saldırıda Amerikan yapımı TOW füzesinin kullanıldığı belirtilirken teröristlerin elinde ABD ve Rus yapımı etkili silahlarla tanksavarlar bulunduğuna da vurgu yapılıyor. Teröristlerin ellerindeki her türlü ağır silah, şüphesiz bu silahları imal eden ülkelerindir ve söz konusu silahların bazıları silah tüccarlarından elde edilirken, bazıları da aleni şekilde terör gruplarına verilmektedir. ABD’nin YPG’ye aleni şekilde silah yardımında bulunduğu ülke yetkililerinin ifadelerinden de bilinmektedir. ABD’li yetkililer YPG’ye yaptıkları silah yardımı nedeniyle; “DEAŞ terörüne karşı verdiği destek..” gerekçesini öne sürmektedirler ve bu gerekçenin samimiyetten uzak  olduğunu görmeyen göz kalmamıştır.

Dün Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu yetkililerinin, ABD’nin PYD/YPG’ye verdiği silahlarla Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekatları esnasında yaklaşık 100 vatandaşımızın şehit edilmiş olmaları nedeniyle ABD yönetimi için Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacakları medyada dile getirildiğinden, edilmişse sonucunu merak ettiğimi vurgulamak isterim.

Zeytindalı Operasyonu başarıyla sürdürülürken, PYD’ye olan desteğinden vazgeçmeyen ABD ile olan ilişkilerin ciddi şekilde sorgulanması gerektiğini belirten hemşerilerimiz “YPG’ye verilen silahlar, bizlere çevrilmiş bulunmaktadır ve ABD’nin gün ışığına kavuşan iğrenç tutumu nedeniyle bu ülkeye bundan böyle yakınlaşmaya çalışmak, kamuoyumuzun asla tasvip etmeyeceği bir durum olacaktır…” diyorlar ve bu görüşe katılmamak mümkün değildir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.