Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

 “BÖYLE GİDERSE, ERKEN SEÇİMİ EMEKLİLER İSTEYECEK VE KİMSE ÖNLERİNDE DURAMAZ!”

Öyle anlaşılıyor ki, Temmuz zammında da emekliler yine havalarını alacaklar. Çünkü, umut verici hiçbir gelişme yok. Ramazan Bayramında emeklilere 3 bin TL ödenmişti ya! Kurban Bayramında da aynı miktarda ödeme yapılacak. Yani, (Perşembenin gelişi, Çarşambadan bellidir) deyiminde olduğu gibi, emeklilerin feryatları duyulmadı. (Bari bayram ikramiyesi, kurban parası kadar olsun) diyen emeklilerin feryatları bir kulaktan girdi, bir kulaktan çıktı.

Emeklilerin bir talepleri de, memurlara 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren verilen seyyanen zammın Temmuz ayından itibaren kendilerine de verilmesi. Ama bu konuda da ümit verici hiçbir gelişme yok. Öyle anlaşılıyor ki, en düşük emekli maaşı da 10 bin TL’de sabit tutulacak. Çünkü, 10 bin TL kök maaş değil. Kök maaş değişmezse, çoğu emekliler yine 10 bin TL’ye talim etmek durumunda bırakılacak. Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimlerin normal olarak 2028 yılının Mayıs ayının ilk Pazar gününe kadar süreleri var. Yani, 5 yıla yakın uzun bir zaman dilimi. Bu beş yılın ilk aylarında seçim kaygısıyla da olsa emekliyi düşünmek akıllarının ucundan bile geçmez. 4 yıl boyunca pestilini çıkarır, beşinci yılda, yine ağızlarına bir parça bal çalarak oylarına talip olurlar.

Şahsen hiç ümidim yok ama emekliler yine de Temmuz ayında yapılacak maaş zammını bir beklesinler, bakalım! Bakarsınız, bizim düşüncemizin zıddı olur da Tayyip Baba emeklileri düşünür  insanca, onurluca yaşamalarını sağlayacak bir zam yapılmasını buyurur. Tayyip Baba dilerse, ne Mehmet Şimşek, ne TBMM, ne de bir başkası kararına karşı koyamaz. O Tayyip Baba ki, 2018 yılından beri anayasaya aykırı kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi yönetmektedir.

Evet, emekliler olarak 2024 yılı Temmuz ayında emeklilere yapılacak zammı bekleyelim. Yine seyyanen zam verilmez ve istenen oranda bir maaş artışı sağlanmazsa, demokratik haklar çerçevesinde sahalara inelim. “Hak verilmez, alınır” gerçeğine vurgu yaparak, mevcut hükümeti erken seçime zorlayalım. Çiçeği burnunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Böyle giderse erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz.” demesi gibi emekliler olarak biz de diyeceğiz ki “BÖYLE GİDRERSE, ERKEN SEÇİMİ EMEKLİLER İSTER. KİMSE ÖNÜNDE DURAMAZ!”

TAŞLAMA

HAVASINI ALACAK

TEMUMUZDA DA EMEKLİ

ÇARŞAMBADAN BELLİDİR

PERŞEMBENİN GELİŞİ

 

KURBAN TATİLİ DOKUZ

GÜNE İBLAĞ EDİLDİ

PARASIZ TATİL YAPMAK

EMEKLİNİN KADERİ

 

TATİLİ KİM YAPACAK

ÜÇ-BEŞ MAAŞ ALANLAR

BİR DE MÜTEAHHİTLER

VE DE VURGUN VURANLAR

 

BAYRAM İKRAMİYESİ

YİNE ÜÇ BİN LİRADIR

EMEKLİYE YETER HEM

BAŞINDAN DA FAZLADIR(!)

 

EMEKLİ MEYDANLARA

DÖKÜLMELİDİR ARTIK

“HAK VERİLMEZ ALINIR”

UYKUDAYDIK UYANDIK

 

HAKKINI ARA ARTIK

HAYDİ EMEKLİ YOLDAŞ

ARAMAZSAN HAKKINI

ACIYIP VEREN OLMAZ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER