REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BÖYLE KAHRAMANLAR, ALINLARINDAN ÖPÜLMEZ Mİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BÖYLE KAHRAMANLAR, ALINLARINDAN ÖPÜLMEZ Mİ!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
7 views
20 Şubat 2018 - 12:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

15 Temmuz’un simge ismi Ömer Halisdemir’in ortaya çıkan yeni görüntüleri bir taraftan gözlerimizi yaşartırken, diğer  taraftan göğüslerimizi kabarttı. 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini hayatı pahasına değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in darbeci general Semih Terzi’yi vurmadan hemen önceki yeni görüntülerini televizyonlardan izledik. Görüntülerde Şehit Ömer Halisdemir’in Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın karargah katında bir telefon görüşmesi yaptığı, ardından dışarıya çıkması yer almakta. Kısa bir süre sonra ise Halisdemir tarafından vurulan darbeci general Semih Terzi’nin yaralı halde darbeci askerler tarafından karargah katına taşındığı ve daha sonra ise hastaneye götürülmesi için Terzi’nin tekrar dışarı taşınması görüntüleri var.

Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edilmesine ilişkin 18 sanık hakkında açılan dava, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde devam etmekte. O gece kayıtta olan güvenlik kameralarından elden edilen yeni görüntüler de dava dosyasına girmiş bulunmakta. Kahraman Astsubay Halisdemir’e “Darbeci Semih Terzi’yi vur” emrini veren ve “Bunun sonunda şehadet var” diyen Korgeneral Aksakallı’nın darbe girişiminin bastırılmasının ardından Özel Kuvvetler Komutanlığına gelme anının görüntüleri de güvenlik kameralarına yansımış. 16 Temmuz 2016 günü sabah saat 10.17’de Karargah girişine aracıyla gelen Aksakallı’nın darbecileri bertaraf eden askerlere sarıldığı görülüyor. Daha sonra Karargah binasının içine doğru yönelen Aksakallı’nın bir müddet beklediği, ardından da Terzi’yi öldürmesinin ardından darbeciler tarafından şehit edilen Halisdemir’in cansız bedenine yöneldiği görüntülere yansıyor. Halisdemir’in naaşı önünde diz çöken Aksakallı’nın, şehidin yüzündeki örtüyü açtığı ve anlından öptüğü an güvenlik kameralarınca anbean kaydedilmiş bulunmakta.

Şehit edileceğini bilebile (Ban sana şehit olmanı emrediyorum) diyen komutanının emrini yerine getirerek, asi generali alnından vuran Halisdemir gibi bir kahraman alnından bir değil, bin defa öpülmez mi.

Unutmayalım ki, bu vatanı Halisdemir gibi kahramanlara borçluyuz. Bütün şehitlerimiz nur içinde yatsınlar…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.