REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BRAVO PERVARİ BELEDİYESİ TİYATRO EKİBİNE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BRAVO PERVARİ BELEDİYESİ TİYATRO EKİBİNE
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
14 views
12 Nisan 2018 - 14:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pervari en uzak, en ırak ilçemiz. Yüksek dağlarla çevrili zorlu bir coğrafyaya, kışları yağışlı ve sert bir iklime sahip. Ancak, bu ilçemiz kendisini üstün kılan iki özelliğe sahip; coğrafyası zorlu olduğu kadar güzel. Her bir yeri ayrı bir güzelliğe sahip. Bakir, el atılmamış, bozulmamış harika bir doğa.

Onu üstün kılan ikinci bir özelliği ise insanıdır. Zeki, sevecen, eğitimden aydınlıktan, yenilikten yana yapıya sahip olan insanları var. Burada başta ünü yurt dışına taşmış Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ile kardeşlerini ve onlarla birlikte okumuş, belirli mevkilere gelmiş yüzlerce Pervariliyi anmak gerekiyor. Mesela ülkemiz bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Bedrettin Sayın’ı da anmamak olmaz. Daha sıralanacak birçok isim var. Hepsini burada sıralamak mümkün değil. Onlar bu özrümüzü kabul etsinler.

İşte bu Pervari, insanı yenilikçi tarafını her zaman gösteriyor. Buna ilişkin örnekler çok. Örneğin yıldızlı otel ayarında otele sahip tek ilçemiz Pervari. Yine Pervari’de internet üzerinden de olsa  bir ilçe radyosu yakından hizmete girecek. Bir başka örneği de tarım alanında yeni ürünler oluşturuyor.Trabzon hurmasından bodur elmaya kadar daha önce bilmediğimiz birçok ürün artık Pervari’de yetişiyor.

Ve son örnek Pervari Belediyesi tiyatro ekibi. Muhtarından doktoruna, öğretmeninden işçisine kadar toplumu oluşturan her kesimden insanların görev aldığı bu tiyatro ekibi  sergiledikleri ilk Mem-u Zin oyununda  gerçekten parmak ısıttılar. Kürt Edebiyatının önde gelen isimlerinden Ahmedi Hani’nin ünlü eseri, ancak bu kadar güzel sergilenebilirdi. Oyunun sergilendiği Kültür Merkezi salonu  o sıralarda yağan yoğun yağmura rağmen dolup taştı. Yüzün üstünde insan oyunu ayakta ya da aralara konulan sandalyelerde izlediler. Bu oyunun  defalarca sergilenmesi gerekiyor. Oyunun bu kadar güzel olduğunu görünce Kanal 56 Televizyonundan da yayınladık. O oyunculara ve harcanan emeğin hakkını vermek için birkaç kez daha yayınlamayı planlıyoruz.

Bu tiyatro ekibinden daha çok oyunlar bekliyoruz. Ama bu arada teşekkürü de ihmal etmiyoruz.Bayta ışıkçısından suflörcüsüne kadar oyunda rol alan bütün  oyuncuları kutluyorum.Tabii ki onlara bu imkanı sağlayan Belediye Başkanı Tayyar Özcan’ı da unutmuyoruz. Bravo Pervari Belediyesi tiyatro ekibine…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.