Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

BU ETHEM, BİZİM ETHEM!

Erdoğan’a, aşkını ilân ettiğinden sonra medyada, hatta bırakın medyayı, TBMM genel kurulunda bile sık-sık gündeme gelen bir isim var. Bu ismin bizim açımızdan özelliği hemşerimiz olmasıdır. Taptuk Emre’nin (BİZİM YUNUS MU) dediği gibi biz de (BU ETHEM, BİZİM ETHEM Mİ) diyerek övüneceğiz. Kendisini Mevlâna’ya, Erdoğan’ı Şems-i Tebrizi’ye benzeten konuşmasından sonra ve YÜCE ALLAH DA (YÜRÜ YA KULUM DEYİNCE) BİZİM ETHEM, AKP’nin 20 yıllık iktidarında bir hayli mesafe aldı.  Ama, her başarılı iş insanı gibi, onun bu yükselişini çekemeyenler elbette olacaktır. Nitekim, Engin Özkoç adındaki CHP’li kişi de canlı yayında Ethem Sancak’a meydan okuyarak, sözde düelloya davet etmiş.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç  adındaki bu BAY KEMAL’İN HAS ADAMI, katıldığı canlı yayında iş insanı Ethem Sancak için ‘NİTELİKLİ DOLANDIRICI’ sözlerini yineleylerek sözde meydan okumuş!

Evet, TV264 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekoru kıran (GAZETECİLER SORUYOR) isimli tartışma programına katılan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un iş insanı  Ethem Sancak’a meydan okuması, HEMŞERİLERİ OLMASI DOLAYISIYLA SİİRTLİLERİ HAYLİ KIZDIRMIŞTIR.

Sapanca Gölü Kıyısında yapılan ve gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı’nın katıldığı programda BAY KEMAL’İN HAS ADAMI, ÖZKOÇ’UN sert çıkışlarla MUHTEREM HEMŞEHRİMİZ iş insanı Ethem Sancak’a yüklenmesi, SİİRTLİLERİ ÖFKELENDİRDİ…

Engin Özkoç, 2021 yılında meclis kürsüsünden de Ethem Sancak için ”NİTELİKLİ DOLANDIRICI” deyimini kullanarak, Siirtlileri bir hayli öfkelendirmişti. Özkoç, iş insanı Sancak’ın o dönemin dolar kuruyla BMC’yi 360 milyon dolara, arsa fiyatına satın aldığını ardından Katar’ı da  300 milyon dolarla ortak ederek 1,5 ay içerisinde kar ettiği iddiasını sürdürerek yineleyerek “Ethem Sancak bu kente yatırım yapacağım dedi. Ethem Sancak’a diyorlar ki sen TMSF’ye düşen BMC şirketini satın al diyorlar. Sancak’ta o zaman 360 milyon dolara satın alıyor. Arsa fiyatına. Sonra Katar’ı 300 milyon dolarla ortak etti. Bir buçuk ay içerisinde zararını çıkarttı. Benim fabrika yapmam için bana bir arazi verin dedi. Sonra Karasu ilçesinin deniz kenarındaki iki milyon metre kara araziyi bedava verdiler. Sonra bunun 500 dönüm arazinin kamulaştırması lazım dedi. Sonra kendisine tahsis etti. Sonra bunun altyapı bedeli var dedi ve devlet yaptı. Sonra Cumhurbaşkanı 18 ay içinde ilk tank üretilecek” dediğini iddialarına ekledi.

İddialarına devam eden Özkoç, “Ama Sancak benim 18 ay içinde ilk tankı üretebilmem için bana fabrika lazım benim fabrikam yok dedi. Sonra en önemli fabrikalardan biri olan Tank Palet fabrikasını 25 yıllığına bedava veriyorlar.  Ne oldu iflas etmiş bir şirketin içi dolduruldu. Aradan 18 ay geçti tank var mı? 30 ay geçti tank var mı 40 ay geçti tank var mı? yok! Peki Ethem Sancak nerede? O da yok” diye konuştu.

Özkoç, “Arsa’da yapılan yatırımlar sökülmeye başlandı mı başlandı. Peki Sakarya’dan çıt çıktı mı? Tank Palet Fabrikası gittiğinde de çıt çıkmıyordu. Şemsiyeli Park’ta yağmur altında biz eylem yaptık.  Sakarya’nın menfaati olan her konu da CHP tavır koymuştur. Ethem beye sesleniyorum TV264’deyim. TV264 senle beni yan yana gelelim bütün Türkiye bizi yerel bir televizyon kanalında izleme fırsatı yakalasın” dedi.

Sayın Engin Özkoç, kendisini nimetten zannediyor olmalı ki, koskoca iş insanı ERDOĞAN’IN HAS ADAMI ETHEM SANCAK’I HERHANGİ BİR TELEVİZYON KANALINDA AÇIK OTİURUMA DAVET EDİYOR, ÖYLE Mİ!!!

Yahu, siz CHP’liler ne kadar anlayışsız insanlarsınız! Genel Başkanınız BAY KEMAL, yıllardan beri Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı herhangi bir televizyon kanalında, hatta A HABER’DE açık oturuma davet ediyor da, karşısına çıkmıyorsa, BUNU KORKUSUNDAN MI ZANNEDİYORSUNUZ! Bizimkiler, öyle basit işlerle uğraşmazlar! BİZİM İŞİMİZ (VATAN, MİLLET, SAKARYA) GERİSİ ANGARYA!!!

İSTİKRAR, İSTİKRAR, YİNE İSTİKRAR!!!

İstikrarsızlık, ülkemizin en büyük sorunu. Maalesef, AKP iktidarında ve özellikle son 5-6 yıldan beri Türkiye’de (İSTİKRAR) adına hiçbir şey kalmadı. İstikrar, adeta KAF DAĞININ arkasına göçmüş gibi! Döviz fiyatlarına bir bakın, günü birlik yükselip, iniyorlar. İnince, (DOLAR BARONLARINI NASIL DİZE GETİRDİK) diye şişinenler, kısa bir süre sonra yeniden tırmanışa geçişini, hayal âlemlerinde oluşturdukları iç ve dış düşmanların taktiklerine mal ediyorlar!

Bir devletin, mali konularda öncelikli işi piyasada istikrarı sağlamak olmalıdır. Piyasada istikrarı sağlayamayan bir hükümet, asla başarılı değildir. İstikrarsızlık yüzünden iş adamları da, vatandaşlar da şaşkına dönmüş durumdalar. Bu sebeple yatırım yapmağa korkar hale gelmişlerdir.  Bir iş insanının, önünü görememesi kadar zor durum yoktur. İş insanlarımız, adeta gözleri görmez durumdadırlar. Hani, gözleri görmeyen engelliler, ellerindeki değnekle yol bulmaya çalışırlar ya. İş insanlarımızın durumları da işte budur.

Ülkenin ekonomisinden sorumlu olan zat-ı muhteremlere seslenerek diyoruz ki, önemli olan doların, 15 veya 25 TL olması değil, hangi fiyatta ise, asgari bir yıl bulunduğu seviyeyi korumasıdır.

Bu istikrarsızlık, hayra âlamet değildir. Kalkınmanın önündeki en büyük engeldir. Bu bakımdan avazımız çıktığı kadar bağırıyor ve sesimizi bir türlü duyuramadığımız sağır sultanlara diyoruz ki İSTİKRAR, İSTİKRAR, YİNE İSTİKRAR!!!

TAŞLAMA

İSTİKRAR YOK ÜLKEDE

SORUMLUSU KİM BUNUN

SUÇLU OLAN HERKİMSE

SİZ ÖNCE ONU BULUN

EKONOMİ KİTABI

YAZDIĞINI SÖYLEYEN

CAHİL EKONOMİSTLER

YÜZÜNDENDİR ÇEKİLEN

İSTİKRAR OLMAYINCA

PİYASADA CAN KALMAZ

YATIRIM YAPMAK İÇİN

KİMSE ÖNÜNÜ GÖRMEZ

DÖVİZ, İSTER YÜKSELSİN

İSTERSE VARSIN DÜŞSÜN

EN AZ BİR YIL SÜREYLE 

YETER Kİ SABİT OLSUN

İSTİKRAR VE İSTİKRAR

BUTUR TALEP EDİLEN

KİMSE ÖNÜNÜ GÖRMEZ

İSTİKRARSIZLIK VARKEN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER