REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
6 views
23 Eylül 2017 - 14:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Günün en çok konuşulan konu Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifası oldu.

13 yıldan beri aralıksız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Topbaş’ın istifa haberi gündeme bomba gibi düşerken, işin perde arkası sır olmaya devam ediyor.

Yaptığı basın toplantısıyla da istifasını teyit eden Topbaş, “Bugün belediye başkanlığından istifa ettim. Tüm İstanbullulardan görevimden müsaademi istiyorum lütfen gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz. Kırgınlığım yok. Her zaman partimin yanındayım siyasetin içindeyim” buyurmakta!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, meslektaşı ve partilisi Topbaş’ın istifasına çok üzülmüş veya etkilenmiş olacak ki, yazdığı bir Twitte: “İstanbul hataydı, İstanbul’un her yerinde hizmeti var. İstifa kendi taktiri. Türkiye seni hayırla yada edecektir. Yol arkadaşımız” buyurmakta.

Anlaşılan o ki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de suyunun  ısındığını anlamış olacak ki, aslında Topbaş’a değil, kendi haline ağlıyor. Ankara’yı birilerine parsel-parsel sattığı iddia edilen Melih Gökçek, 1994 yılından beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmakta. Gökçek daha öncesinde Keçiören Belediye Başkanlığı, Genel Müdürlük ve Milletvekilliği de yapmış biri.

Topbaş istifa ederken “Hata ile ihanetin birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet asla affedilemez. Borçlu bir belediye bırakmıyorum. Parti mensuplarıma özellikle teşekkür ediyorum. Hayatım yorgunluk kelimesini kullanmadım. Yorgunluk beyinlerde başlar.  Görevim sırasında belediyenin bütün kademelerinde çalışanlar ile gönül bağı içerisinde çalıştım. Borçlu belediye bırakmıyorum. Herkese teşekkür ediyorum. İstanbullulara teşekkür ediyorum. Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Belediye başkanlığı görevimi bırakıyorum. Partimi bırakmıyorum” buyurmakta.

Her ne kadar Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifasının imar planı değişiklikleriyle ilgili olduğu iddia edilse bile, Reis’in onayı olmadan istifa etmiş olabileceğine ihtimal verilmiyor. Bilindiği gibi Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı FETÖ’den tutuklanmışken, özel bir hastaneden aldığı raporla şartlı tahliye edildikten sonra yurt dışına kaçmış ve Gürcistan’a kaçtığı iddia edilmişti.

Kim ne derse desin, Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden istifası, normal bir istifi değildir. (Bu hamur daha çok su kaldırır) deyimini de anımsatarak, sıranın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ne zaman geleceğini bekleyelim bakalım…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.