REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BU KAVŞAĞI DÜZENLEMEK ÇOK MU ZOR?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BU KAVŞAĞI DÜZENLEMEK ÇOK MU ZOR?
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
1 views
07 Mayıs 2018 - 13:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bazı sorunlar var; aslında çözümü çokta zor olmamasına rağmen gerekli istek ve irade ortaya koyulamadığı için bir türlü çözülemiyor ve bu nedenle sürekli toplumun gündemini oluşturmaya devam ediyor. “Çözülsün, çözülmeli, çözülmesi zorunlu” şeklinde yıllarca konuşulur ve gerekliliği dile getirilir.

Resmi toplantılarda konuşulur ve yazışmalar yapılır. Belki bu konu ile ilgili olarak yapılan yazışma ve çıkan haberler onlarca klasörü dolduracak seviyeye gelmiştir. Hatta bu meyanda harcanan enerji, o işi yapmak için harcanacak enerjinin de çok-çok ötesinde.

Bunun güzel bir örneğini, Siirt-Kurtalan yolu üzerindeki üniversite ve havalimanı kavşağı oluşturuyor.Bu yolda meydana gelen kazalarda üniversitemizin artan öğrenci sayısına paralel olarak yolun trafik yoğunluğunun artışıyla birlikte hızlı bir yükseliş görülüyor. Hemen her hafta bir ya da iki tane kaza oluyor. Öğrenciler ağırlıklı olmak üzere vatandaşlar yaralanıyor, büyük maddi hasarlar meydana geliyor.

Bu nedenle de bu kavşak, toplumun hemen-hemen tüm kesimlerinin de gündeminde. Sürücüler konuşuyor, öğrenciler konuşuyor, vatandaş konuşuyor, basın sık-sık  bu basit ama önemli sorunu  gündeme getiriyor. Bir ildeki yatırımların ele alındığı, sorunlarına kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliğiyle çözüm bulunmaya çalışıldığı il koordinasyon kurulunda gündeme geliyor. Her toplantıda Rektör Prof. Dr. Murat Erman veya basın mensupları tarafından toplantının gündemine alınır, Karayolları yetkilileri de, “haklısınız bakıyoruz, planlama, yapıyoruz” şeklinde cevaplar veriyorlar.

Bu kavşağın yapımı ve onlarca kazanın önüne geçilmesi çokta zor bir şey değil. Yeter ki bu istek ve kararlılık gösterilsin. İlimizde faaliyet gösteren Karayolları 94. Şube Şefliğine bile izin verildiği takdirde bu sorun çözülür. En azından kalıcı çözüm oluncaya kadar “o da yeni yolun tamamlanmasıdır ki, bu yolun tamamlanması yılları bulur”  geçici bir çözüm yolu bulunur.  Artık, bu kavşağı Siirt’in gündeminden çıkarmanın zamanı geldi ve hatta çoktan  geçti  bile.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.