Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

BU MEMLEKETİN NİCE DEĞERLERİ VAR, İŞTE BİR ÖRNEK; PROF.DR.GEYLANİ

Siirt her alanda bir Aysberge, yani buz dağına benziyor ve hepsini tanıyamıyoruz.. Değerlerimizden, sahip olduğumuz zenginliklerden bırakın onlardan yeteri kadar yararlanmayı, çoğunun farkında bile değiliz.

Bu tarihi ve kültürel varlıklarımız konusunda böyledir ve bu alandaki zenginliklerimizin çok azını, çok azımız biliyoruz.

Doğal güzelliklerimizde de böyledir.. İmrenerek ve gıpta ile baktığımız İsviçre Alplerindeki manzaraya benzer nice güzel yerlerimiz.. Üstelik bozulmamış ve bakir.. Ama kaç kişi biliyor ve kaç kişi gidip görebiliyor.. Bu iş hayatında da böyledir.. Ülke ve hatta dünya genelinde başarılı olan nice Siirtli hemşerimiz bulunuyor.. Kaçımız bunları biliyor veya onlar bu memlekete ne kadar yaklaşıyorlar.

Bu durum bilim dünyasında da böyledir.. Ülkemizin ve hatta dünyada bilim alanında adından söz ettiren üniversitelerinde görev yapan, bilimsel araştırmalar gerçekleştiren nice bilim insanımız bulunuyor.

Bunlardan biri de Prof.Dr.Muhammed Fadil Geylani’dir.. Ben kendisini yeni tanıdım.. Anlatmakta insanın oldukça zorlanacağı kadar dolu-dolu geçmiş bir hayatı ve bilimsel çalışmaları mevcut.

Halen biri Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, dünyanın değişik üniversitelerinde dersler veriyor.

Kurtalan’da başlayan ve bilimle geçirilmiş yarım asrı geride bırakmış.. Bu süre içerisinde dedesi İslam Aleminin önemli isimlerinden Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerini araştırmış ve bu amaçla dünyada 50’den fazla ülkede resmi ve özel 400 ün üstünde kütüphanelerde dirsek çürütmüş.

Bu ilim aşkı ve soyuna vefa duygusu onu Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretleri alanında tek isim haline getirmiş.. Bıkıp usanmadan büyük bir zevkle gerçekleştirdiği bu çalışmaları ömür yettiği sürece sürdürmeye kararlı.

Son yıllarda bu araştırmalarının sonuçlarını bilim dünyası ile paylaşmaya başlamış ve bu çalışmaları kurduğu Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerini Araştırma Merkezi çatısı altında yürütüyor.. Yine dedesi Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerinin eserlerini gün ışığına çıkarmaya ve yayınlamaya başlamış.

Kendisine sürdürdüğü bu kutsal yolculukta muvaffakiyetler diliyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER