REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BU MİLLETE, ATATÜRK’Ü UNUTTURAMAZSINIZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BU MİLLETE, ATATÜRK’Ü UNUTTURAMAZSINIZ!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
43 views
01 Ekim 2020 - 13:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milletler, kahramanlarıyla yaşarlar. Kahramanları olmayan milletler, yok olmaya mahkûmdurlar. Bir başka deyişle, milletleri ayakta tutan, kahramanlarıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin kahramanı da Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Bu açıdan, ATATÜRK’E sahiplenmek, aslında Türkiye Cumhuriyetinin bekasına sahiplenmektir. Bundandır ki, ATATÜRK’E YAPILAN SALDIRILARI, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BİRLİĞİNE, BERABERLİĞİNE VE BEKASINA YAPILMIŞ GİBİ GÖRÜYORUZ!

Son yıllarda, sistemli olarak ve dolaylı yollardan ATATÜRK’E SALDIRILAR YAPILMAKTADIR. Bu saldırılar, aslında Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğine yapılan saldırılardır. ATATÜRK NE YAPTI! SEVRİ, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATIP, YERİNE LOZAN’I İKAME ETTİ! Bilinmeli ki, Atatürk’ün düşmanları, yeniden SEVRİ HORTLATMAK İSTEYENLERDİR!

Başta Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin önemli kurum ve kuruluşlarının ATATÜRK’Ü UNUTTURMAK İÇİN GÖRMEZDEN GELDİKLERİNİ ESEFLE GÖZLEMLEMEKTEYİZ. Milli Eğitim bakanlığı, okul kitaplarından ATATÜRK’Ü adeta silmiş durumda. Diyanet İşleri Başkanlığı Cuma hutbelerinde Çanakkale Zaferi ve benzeri zaferlerde ATATÜRK’Ü (YOKMUŞ) gibi farzederek adını anmaktan şiddetle imtina etmekte. Ayıptır, günahtır, yazıktır!

Türkiye Cumhuriyetinin üniter yapısını muhafaza ederek yaşamasını istiyorsak, mutlaka, ama mutlaka ATATÜRK’Ü SAHİPLENMEK ZORUNDAYIZ. Atatürk:BENİM NACİZ VUCUDUM ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTIR. FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR” derken, bu gerçeğe vurgu yapmaktadır.

Şunu kesin olarak bilelim ki, Türkiye Cumhuriyetinin yaşı, ATATÜRK’ÜN YAŞIYLA KAİMDİR. Mustafa Kemal ATATÜRK yaşadıkça, Türkiye Cumhuriyeti de yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin bekası için ATATÜRK’Ü YAŞATMAK ZORUNDAYIZ.

Bir başka ifadeyle ATATÜRK’Ü SEVMEMİZİN GERÇEK NEDENİ, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SEVMEMİZ VE BEKASINI İSTEMEMİZDİR.

Gerektiği zamanda ve yerlerde,  ATATÜRK’Ü anmamak, KİTAPLARDAN ADINI ÇIKARMAK, millete unutturmaya çalışmak büyük bir aymazlıktır. Bu aymazlığı görmezden gelemeyiz. Devlet adamı geçinenler, konuşmalarında ATATÜRK’ÜN ADINI ANMAMAKLA, UNUTTURABİLECEKLERİNİ ZANNEDİYORLARSA, BÜYÜK BİR YANILGI İÇİNDEDİRLER. Bilsinler ki bu Millet ATATÜRK’Ü UNUTMAZ! Bu millete, ATATÜRK’Ü ASLA UNUTTURAMAZSINIZ!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.