Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

BU ŞARTLARDA MÜMKÜN MÜ?

Merkez Bankası verilerine göre konut fiyatları bir yılda %110 oranında artmış oldu.. Aslında gerçek artışın çok daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konut hakkı en temel insani haktır ve bu nedenle mutlaka konutun ticari bir yatırım aracına dönüşmesinin önüne geçilmeli ve sosyal devletin gereği olarak dar gelirli ailelerimizin konut sahibi olmaları kolaylaştırılmalıdır.

Dar gelirli vatandaşlarımız için bir yandan kira öder gibi makul taksitlerle ev sahibi olabilmeleri hedefiyle sosyal konut projeleri başlatılarak, yapılacak olan sosyal konut projeleri ve teşviklerle evsiz aile, yurtsuz öğrenci bırakılmamalıdır.. Mevcut iktidar krizlerin derinleştiği bugünlerde gerçekten bir teşvik yapmak istiyorsa, bunu bir şekilde sağlamalıdır.

Daha önce “belirli şartları sağlayan vatandaşlarımıza %0,99 faizle ayda 28 bin 555 lira geri ödeme ile 10 yıl vadeli 2 milyon lira kredi teşvik paketi sunuldu.. Buradan da anlaşılacağı üzere, siyasetçilerimiz kendilerini yüce milletimizden soyutladıkları için satın alma gücünden haberleri dahi yok ve milletimizle alay edercesine teşvik paketinin aylık vadesini yaklaşık 7 asgari ücret kadar belirleyivermişler!. Üstelik, sözde teşvik paketini açıkladıktan sonra konut fiyatları %10, kira fiyatları ise %12 civarında artış göstermiştir.

Görüldüğü üzere, ülkemizde milletimizin barınma hakkını yatırım aracı haline dönüştürenler, sözde teşvik paketleri ve yönetim şekilleriyle konut ihtiyacını da erişilemez hale getirmiştir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER