REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BU SENARYOYU, DAHA ÖNCE OKUMUŞTUK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BU SENARYOYU, DAHA ÖNCE OKUMUŞTUK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
13 views
10 Nisan 2018 - 14:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD ve yandaşları, Suriye’de yeni senaryolar peşinde. Ancak, yeni senaryo, yıllar öncesinde ABD’nin, Irak’ı işgal ettiği yıllardaki senaryonun tıpkısının, aynısı. Hani,  Saddam rejimi tarafından kimyasal silah üretiliyordu da, kitlesel bir katliam gerçekleştirilecek denilerek, Irak işgal edilmişti ya! Şimdi de aynı senaryo, Suriye için uygulanıyor. Güya rejim güçleri tarafından Doğu Guta’da kimyasal silah kullanılarak katliamlara yol açılmış, çoluklar-çocuklar, kadınlar ölmüş. Yüzlerce de yaralılar varmış!

Şimdi de ABD Başkanı Donald Trump belki de kendi yandaşları teröristlere kullandırdığı kimyasal silahları bahane edecek ve Suriye’ye saldırı gerekçesi olarak lanse edecektir. Nitekim saldırıyı kimin gerçekleştirdiği konusunu araştırdıklarını(!) söyleyen Başkan Trump, Esad rejiminin suçlu bulunması durumunda askeri bir müdahale için karar vereceklerini açıklamış bulunmakta.

Ama bir gerçek daha var. ABD, Irak’ı işgal ettiği zaman Rusya, Saddam’ın yanında değildi. Oysa şimdilerde Rusya Esad’ın yanında yer aldığını ve Suriye’ye bir saldırı düzenlenmesi durumunda, karşılık vereceğini açıkladı.

Suriye rejimini kimyasal silah kullanmakla itham eden Trump’ın Esad için (HAYVAN) tanımlaması yapması ise siyasi ahlakın iflası anlamına gelmektedir. ABD’nin yanı sıra İsrail, İngiltere, Fransa ve AB ülkelerinin büyük bir çoğunluğu, kimyasal silahların Esad tarafından kullanıldığı iddiasına destek verirken, Suriye’ye bir harekât düzenlenmesi durumunda kendilerinin de ABD yanında saf alacaklarını açıklamış bulunuyorlar.

Suriye’de başkent Şam yakınlarındaki Doğu Guta’yı kontrolü altında tutan silahlı örgütler ve bunlara yakın yardım kuruluşları, 7 Nisan Cumartesi akşamı Esad güçlerinin  kimyasal saldırı düzenlediğini ve en az 70 kişinin ölümüne yol açtığını iddia etmişlerdi. Bağımsız kaynaklarca doğrulanmayan bu iddialar, Suriye tarafından da şiddetle reddedilmekte, bu iddiaların, ABD’nin Suriye’ye müdahale için bir bahane arayışından kaynaklandığı vurgulanmaktadır

ABD, Suriye’de ve tüm Ortadoğu’da, kendisinden başka bir gücün hele Rusya’nın varlığını hiç istemiyor. Ortadoğu’daki zengin petrol kaynaklarının kendi kontrolünde olması için, gerekirse Bölgeyi kana bulamaktan çekinmeyecek. ABD’nin bir amacı da, 50. eyaleti konumundaki İsrail’in varlığını güvence altına almaktır. Türkiye olarak, maalesef ESAD DÜŞMANLIĞI yüzenden biz de ABD’nin çıkarlarına hizmet edecek doğrultuda hareket etmekte ve kimyasal silahların rejim güçleri tarafından kullanıldığı iddialarına taraf çıkmaktayız.

Oysa Aslana sürecinde olduğu gibi, bizim  bu konuda da Rusya ve İran’ın yanında yer almamız gerekmektedir. Kıblesini şaşıranlar gibi, yüzümüzü bir Rusya’ya, bir ABD’ye dönmekten vazgeçelim, artık!

TAŞLAMALAR

ŞEKER FABRİKALARI

BİR-BİR SATILMAKTADIR

BUNCA MİRASYEDİLİK

ELBET KINANMAKTADIR

 

ŞEKER FABRİKALARI

VATANDIR DENİLMİŞTİ

SÖYLEYİNİZ SATILAN

VATANIMIZ MI ŞİMDİ

 

ESKİLER YAPTI BUNLAR

YAPILANI SATMAKTA

YAPANLARIN RUHLARI

BİLİN Kİ SIZLAMAKTA

 

FABRİKANIN İŞÇİSİ

GARİBAN KALACAKTIR

ÇİFTÇİ PANCAR EKEMEZ

HALE SOKULACAKTIR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.