Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

BU SESE KULAK VERİN; ARTIK BAYAN TAZİYE EVLERİ ŞART

Her zaman belirttiğim üzere, Siirt’te yaşanan birçok sorun, basit bir çaba, basit bir çalışmayla çözülebilecek durumdadır ve bu sorunlardan biri de bayanlar için taziye evi ihtiyacıdır.
Siirt’te apartman hayatının yoğunluk kazanması ile birlikte, bir yakınları vefat eden vatandaşlarımız, yaşadıkları dairelerin küçük ve elverişsiz olması nedeniyle büyük zorluklar yaşamaya başladılar.. Üstelik dairelerin küçük olmasının yanı sıra, yatak odası, çocuk odası gibi bölümler adeta yasak bölge konumundadırlar.. Geriye kala kala bir salon ve varsa bir oturma odası kalıyor.
Erkekler açısından bu zorluk il merkezinde birçok mahallede kurulan 20’ye yakın taziye evi ile giderildi ve erkekler için artık yeni taziye evlerine ihtiyaç kalmadı diyebiliriz.
Ancak bu sorun bayanlar açısından devam ediyor.. Taziyelerde yüze yakın bayanın bir apartman dairesinde bir araya gelmesi büyük zorlukların yaşanmasına neden oluyor.. Taziye yapılan evde iğne atsanız yere düşmez misali, bayanlar bir apartman dairesinde tıkışmak zorunda kalıyorlar.
Bu nedenle önemli sorunun ortadan kaldırılması için uygun yerlerde bayanlar için de taziye evleri kurulması gerekiyor.. Bildiğim kadarıyla Siirt’te bayanlara hizmet veren tek taziye evi Barış Mahallesindeki taziye evidir.
Daha önce de bu sorunu dile getirdik.. Yetkililer ve hayırsever vatandaşlar bu soruna el atıncaya kadar da dile getirmeye devam edeceğiz.. Biz bunu vatandaşların talep ve görüşleri doğrultusunda dile getirerek, görevimizi yapıyoruz.
Umarım yetkililer ve hayırseverler en kısa zamanda bu sorunun çözülmesi için harekete geçerler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER