REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BU TÜR ÇALIŞMALAR TAKDİR EDİLİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BU TÜR ÇALIŞMALAR TAKDİR EDİLİR
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
13 views
06 Mart 2018 - 11:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirtliler Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Ankara Şubesi tarafından güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Yakında yapılacak olan Ankara  Ticaret  Odası Başkanlığı seçimleri öncesi Doğu ve Güneydoğu illerinin temsilcilerinin hemşerimiz Başkan Gürsel Baran’la bir kahvaltıda bir araya gelmeleri sağlandı.

Etkinlik güzel ve anlamlı. Seçimler öncesinde hemşerimiz Baran’a moral verirken, rakip olmayı düşünenlere de bir mesaj niteliğindedir. Yıllardır özlediğimiz ve yapmamakla, başaramamakla kendimizi suçladığımız lobicilik faaliyetine uygun bir çalışma. Tam da özlem duyduğumuz çalışmaya bir örnek. Bu çalışma ile arkasında bu desteği gören hemşerimiz Baran’da  çalışmalarını daha büyük bir moralle yürütecektir.

Vakıf Şube Başkanı Avukat Doğan Yalım ile yardımcısı Adnan Özyeşil’in gayretleri gerçekleşen kahvaltıya, 10’u aşkın Doğu ve Güneydoğu ilinin sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda yönetici katıldı. Yeni tanışıklıklar oluştu, eski tanışıklıklar ve dostluklar pekiştirildi.

Davetliler, bu buluşma ile oda başkanı Baran’ın, ne kadar mütevazı, alçak gönüllü ve sevecen bir insan olduğunu bizzat gözlemleme imkanı buldular. Başkanlık yaptığı zaman olarak kısıtlı, icraat olarak oldukça zengin olan bu dönemde yaptıkları faaliyetler hakkında detaylı bir bilgiye sahibi oldular. Bundan sonra da yapmayı planladığı çalışmalar, yürüteceği projeler hakkında da bilgilendirilmiş oldular.

Bu çalışma, Siirt olarak  büyük ihtiyaç duyduğumuz lobicilik faaliyetlerine güzel bir örnek oldu. Bu faaliyetlerin bununla sınırlı kalmamasını diliyorum. Çünkü gerçekten bu alanda  çok ama çok gerilerdeyiz. İnsanımızın elinden tutmayı, engelleri aşmasında yardımcı olmayı bilmiyoruz veya sevmiyoruz ve bu konuda Karadenizliler kadar olamıyoruz.

Oysa; ister iş dünyası, ister siyaset, ister spor veya sanat alanında olsun, hangi alanda olursa olsun  bütün hemşerilerimiz için bu lobi desteğini vermeliyiz ve onların tanınmaları için çaba harcamalıyız. Önlerindeki engelleri aşmaları için destek vermeliyiz ve bu tür çalışmaların en azından moral motivasyon açısından taşıdığı önemi unutmamalıyız. Umarım bu tür çalışmalara ilişkin haberleri artık sık-sık duyarız.

Bu buluşmayı sağlayan sevgili hemşerilerimiz Av.Doğan Yalım ve Adnan Özyeşil’in şahsında emeği geçen herkesi kutluyorum. Başarılı başkan sevgili  Baran’a da  bu onurlu ve zorlu görevinde başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.