REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BU YIRTIK, YAMA TUTMAZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BU YIRTIK, YAMA TUTMAZ!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
12 views
01 Ağustos 2018 - 16:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Seçimler bitti, zamlar, yağmur gibi yağmaya başladı. Elektrikten, doğalgaza, petrole kadar her şeye zam geldi. Hani bir tabir vardır (İğneden, ipliğe) denilir ya! Zam yağmuru da öyle. İğneden ipliğe her bir şeye zam var!

Yine bir deyimimiz vardır (BU YIRTIK, YAMA TUTMAZ) deriz. Evet, ekonomide büyüyen gediğin yama tutacağı yok, gibi…

Merkez Bankası enflasyon tahminini birden bire 5 puan arttırarak, yüzde 8’lerden yüzde 13’lere yükselttiyse, elbette bunun bir hikmeti vardır. Bakın, ABD doları 5 TL seviyesine çıktı, çıkacak. Bir gıdımlık mesafe kalmış. Bu yorum yazısı okunduğunda belki de 5 TL olmuş bile…

Vatandaşlar, gerçekten büyük bir şaşkınlık içindeler. Merhum Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’ın meşhur bir vecizesi(!) vardır. O da, bir seçimi atlattıktan sonra zamlar peş-peşe sıralanmaya başlayınca ve zamları seçimlerden sonraya bıraktı gibi tenkitlere uğrayınca (SEÇİMLERDEN ÖNCE ZAM YAPACAK KADAR ENAYİ MİYİM) buyurmuştu.

Evet, Merhum Özal gibi, mevcut AKP iktidarı da gerektiği halde seçimlerden önce zam yapmayarak ENAYİ OLMADIĞINI kanıtlamıştır. Peki, bu durumda, enayi olan kim. Elbette ki, biz vatandaşlar, emekliler, memurlar, işçiler…

24 Haziran öncesinde emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında biner lira Bayram harçlığı verileceği açıklanıp, ilk harçlık seçimler öncesinde Ramazan Bayramı için gerçekleşince, hemen yelkenleri suya indirdik. Bin lira ikramiye, emeklinin derdine derman olmamıştı ama hiç yoktan iyiydi. Oysa seçimlerden sonra başlayan zam yağmuru ile adeta iliklerimize kadar ıslandık. Seçimlerden geçen kısa süre zarfında yapılan zamlar sonucu bin liradan çok fazlasını kaybettik.

Ekonomiyi derleyip toparlamak mı istiyorlar. Maliyeci değiliz ama aile geçindiren bir birey olarak yapılması gerekeni söyleyelim. Öncelikle, Devletin lüks ve şatafattan vazgeçmesi, araba saltanatına son verilmesi, milli geliri betona değil, üretime ve istihdama aktarması gerekir.

Evet öyle anlaşılıyor ki ekonomideki bu yırtık yama tutacak gibi değil…

TAŞLAMALAR

SEÇİMLER BİTTİ HEMEN

ZAM YAĞMURU BAŞLADI

BU YIRTIK YAMA TUTMAZ

GERÇEĞİ ANLAMALI

 

BİR ABD DOLARI

5 TL’YE ULAŞTI

DÖVİZ BORCU OLANLAR

AKLINI YİTTİ, ŞAŞTI

 

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK

NASİP ALDI ZAMLARDAN

İĞNEDEN İPLİĞE ZAM

BEKLENMELİ O ZAMAN

 

SEÇİMDEN ÖNCE ZAM MI

YAPSIN ENAYİ DEĞİL

BU VECİZE ÖZAL’IN,

YENİ SÖYLENMİŞ DEĞİL

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.