Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

BUNCA OPERASYONLARIN İSİM BABASI KİM!

Sayın Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasından bu yana gerçekleştirilen operasyonların haddi hesabı yok. Emniyet ve jandarma güçlerimiz hemen her gün birkaç operasyona imza atmaktadırlar. Bakan Sayın Yerlikaya bir sunumunda, Türkiye genelinde yapılan terör, narkotik ve düzensiz göçmen operasyonlarına ilişkin 2023 yılbaşından 1 Kasım 2023 tarihine kadar, terör örgütü PKK’ya yönelik 19 bin 756 operasyon yapıldığı bilgisini vermişti. Bakan Yerlikaya, bu operasyonlarda 721 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamış, Türkiye genelinde 4 milyon 643 bin 986 düzenli göçmen bulunduğunu, son 10 ayda 193 bin 959 düzensiz göçmenin ülkeye girişinin engellendiğini açıklamıştı.

Bakan Yerlikaya, FETÖ operasyonlarına ilişkin 1 Kasım itibariyle,  5 bin 875 operasyon yapıldığını 8 bin 286 şüphelinin gözaltına alındığını açıklamıştı.

Terör örgütü DAEŞ’e de bin 149 operason yapıldığı bilgisini veren Yerlikaya, operasyonlarda 2 bin 57 şüphelinin gözaltına alındığını, Türkiye genelinde faaliyet gösteren, 1 uluslararası, 13 ulusal, 33 bölgesel, 253 yerel organize suç örgütünün çökertildiğini anlatan Bakan Yerlikaya bu operasyonlarda bin 800 kişinin tutuklandığını söylemişti.

Bakan Yerlikaya, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin bilgiler de vermiş, son 10 ayda 197 bin 354 uyuşturucu operasyonu yapıldığını, 23 bin 973 kişinin tutuklandığını açıklamıştı.

Yasa dışı bahis konusuna da değinen Yerlikaya, 187 operasyonda bin 153 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 309’unun tutuklandığını söylemişti.

Türkiye’deki Suriyelilerin sayısına ilişkin bilgi veren Bakan Yerlikaya, 3 milyon 254 bin 904 Suriyelinin geçici koruma altında olduğunu, bunlardan 1 milyon 129 bin 614’ünün ikamet izni olduğunu söyledi. Bakan Yerlikaya, Türkiye genelinde 4 milyon 643 bin 986 düzenli göçmen bulunduğunu açıkladı.

Gerçekleştirilen operasyonlarda, 205 bin 368 düzensiz göçmen yakalandığını söyleyen Bakan Yerlikaya, 193 bin 959 düzensiz göçmenin Türkiye’ye girişinin engellnediğini açıklamış, İran ve Suriye sınırlarının yüzde 78’inde güvenlik duvarı inşasının tamamlandığını söylemişti.

Evet, Sayın Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasından bu yana 20 binin üzerinde operasyon yapıldığı anlaşılmaktadır. Bizim dikkatimizi çeken bir husus da, operasyonlara verilen isimlerdir.  Operasyonlara öyle ağdalı isimler veriliyor ki, sormayın gitsin. Örnek olması açısından  birkaçının adını okuyucularımızın dikkatlerine sunalım:

*Bozdoğan-33 operasyonu,

*Mahzen-35 Operasyonu,

*Markoçelik-14 operasyonu,

*Mercek-15 operasyonu,

*Dolandırıcılık ve çocuk Tacizi Operasyonu,

*Çember-14 Operasyonu,

Ve benzeri nice operasyon adları.

Yine örnek olması açısından şunu da anımsatalım. “Bozdoğan-33 Operasyonu” denilirken, bu demektir ki zaman içinde  “BOZDOĞAN” adı altında 1’den 33’e kadar operasyon düzenlenmiştir. Gerçekten, 20 bin operasyona öylesine ağdalı isimler bulmak maharet ister. Merek ettiğimiz, operasyonlar için bu ağdalı isimleri bulan ya da diğer bir deyişle İSİM BABALARI KİM!

Başarılı operasyonların devamı dileklerimizle.

TAŞLAMA

ERDOĞAN İLE ÖZEL

NE KONUŞUR BİLMEYİZ

AMA KOKUSU ÇIKAR

MİLLETÇE MERAKTAYIZ

 

MERHUM DENİZ BAYKAL’LA

GÖRÜŞMÜŞTÜ ERDOĞAN

DENİZ BAYKAL OLMUŞTU

O ZAMAN KANDIRILAN

 

“ÇOCUĞU KANDIRMASIN”

ENDİŞESİ VAR YİNE

GERÇİ ÇOK GÜVENMEKTE

BAY ÖZEL KENDİSİNE

 

ANAYASAYA SAYGI

DUYMAZ, TAKMAYIZ DERLER

PEKİ, O ZAMAN NEDEN

DEĞİŞTİRMEK İSTERLER

 

ANAYASA KURUCU

MECLİSLE DEĞİŞMELİ

BU İKTİDAR MİLLETTEN

SARI KART ALMIŞ BELLİ

 

GENEL SEÇİM ERKENE

ALINMALI VE SONRA

YENİ GELECEKLERLE

DEĞİŞSİN ANAYASA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER