REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BUNLAR TESCİLLİ BEBEK, ÇOCUK, KADIN VE HER YAŞTAN SİVİL KATİLLERİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BUNLAR TESCİLLİ BEBEK, ÇOCUK, KADIN VE HER YAŞTAN SİVİL KATİLLERİ!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
3 views
12 Ekim 2019 - 14:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Barış Pınarı Harekâtında, Kahraman Mehmetçiklerin karşısına çıkmaya cesaret edemneyen terör örgütü mensupları kendilerine sivilleri hedef seçmekte ve meskun mahallere ateş ederek, sivil katliamlarına imza atmaktadırlar. Elbette, bu durum yeni değildir. Terör örgütü PKK ve onun uzantısı olan YPG yıllarca bu taktiği uyguladılar. Köyleri basarak kadın, çocuk, yaşlı genç demeden önlerine gelenleri öldürerek, bölgemiz halkına gözdağı vermek istediler. Barış Pınarı Harekâtında da yaşanan durum budur.

(Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür) deyiminden yola çıkılarak bu terör örgütlerinin sivillere karşı işledikleri cinayetlerin bir kronolojisini dikkatlere sunalım istedik.

1984’ü yıllarda “her evden bir cenaze çıkacak” sloganıyla yola çıkan PKK çoluk, çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden katliamlar yaptı..

PKK’nın ilk sivil katliamının adresi yine Mardin’di. 20 Haziran 1987’de Mardin’de kanlı yüzünü gösterdi terör örgütü Ömerli’ye bağlı Pınarcık Köyü’nü bastı 16’sı çocuk, 6’sı kadın 30 kişiyi öldürdüler.

21 Eylül 1987’de ise Şırnak’ın Güneyce Köyü Çiftekavak Mezrası basıldı. O zamanlar Şırnak, İlçesi durumundaydı. 2’si hamile 5’i kadın, 4’ü çocuk 11 kişiyi katledildi.

10 Ekim 1987’de yine Şırnak’a bağlı Çobandere mezrasına saldırdı teröristler. çoğu yaşlı, kadın ve çocuk 13 kişiyi katletti. 9 kişi ise yaralandı.

18 Ağustos’ta gösterirken kanlı örgüt Eruh’a bağlı Milan mezrasına saldırdı. Aralarında 3 ve 6 günlük bebeklerin de bulunduğu 25 sivili öldürdü.

1987 yılının mayıs ayının 9’unda ise Behmenin mezrası hedef oldu. PKK’lı teröristler, Nusaybin Taşköyü’ne bağlı mezrayı bastı. Aynı aileden 8’i çocuk, 2’si kadın 11 kişiyi öldürdüler…

PKK, 8 Temmuz 1987’de ise Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Yuvalı Köyü Haraberk mezrasına saldırdı. Aynı aileden 7’si çocuk, 2’si kadın 9 kişiyi katletti.

1987 yılında 8 Temmuz günü İdil ilçesine bağlı Peçenek köyü PKK’lı teröristlerce basıldı. Öldürülenler arasında yine kadın ve çocuklar da vardı. PKK’lı teröristler 16 kişiyi kurşuna dizdi.

28 Mart 1988’de ise Şırnak’ın Yağızoymak köyüne düzenlenen saldırıda 9 çobanı boğularak öldürüldü.

21 Mart 1990’da Elazığ-Kovancılar’da yol kesen PKK’lı teröristler 9 mühendis ile bir işçiyi kurşuna dizerek öldürdü.

10 Haziran 1990’da ise Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli Köyünü basan PKK’lı teröristler 12’si çocuk, 7’si kadın ve 4’ü korucu 27 kişiyi katletti.

25 Aralık 1991’de Çetinkaya Mağazası’na, gündüz saatlerinde molotof kokteyli ile saldıran teröristler, çıkan yangında mağazadaki 7’si kadın, biri çocuk 11 kişinin hayatını kaybetmelerine yol açtı. Çetinkaya mağazasının hedef seçilmesi Mehmet Necati Çetinkaya’nın Olağanüstü hal bölge Valisi olmasıydı.

14 Temmuz 1991’de Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ve Pazarcık ilçelerinde köyleri basan PKK aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 9 kişiyi şehit etti.

22 Temmuz 1991’de Mardin’in Midyat ilçesinde PKK militanları, sivilleri taşıyan araçlara saldırarak yine aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 19 vatandaşı katletti.

PKK, 1 Ekim 1992’de Bitlis’e bağlı Cevizdalı köyünü bastı. Kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu 30 kişiyi gözlerini kırpmadan öldürdüler.

Sivil katliamı tarihine yeni bir sayfa ekledi bu saldırıyla PKK…

22 Haziran 1992’de Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Seki köyünde iki köy korucusunun evini basan PKK’lılar. aralarında çocukların da olduğu 10 kişiyi katletti. Öldürülenler arasında bir aylık bebek de vardı.

27 Haziran 1992’de ise Silvan’ın Yolaç Köyü’nün camisini namaz saatinde basan PKK’lılar cami cemaatinden 10 kişi vahşice katletti.

11 Haziran 1992’de teröristler Bitlis’in  Tatvan ilçesinde bir minibüsü durdurarak minibüsten indirdikleri 13 kişiyi kurşuna dizdi.

5 Temmuz 1993’te Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünü basan PKK’lılaır 33 kişi vahşice katlederek köyü ateşe verdi.

24 Mayıs 1993’te Bingöl-Elazığ karayolunda yol kesen PKK’lılar, usta birliklerine giden üniformasız askerlerin bulunduğu otobüsleri durdurarak, 33 silahsız askeri şehit etti.

18 Temmuz 1993’te Van’ın Bahçesaray İlçesi Sündüz Yaylası’na saldıran teröristler 14’ü çocuk tam 24 kişiyi katlettiler..

21 Ekim 1993’te ise Siirt’e bağlı Derince köyüne baskın düzenleyen PKK 22 kişiyi katletti. Öldürülenlerden 13’ü çocuk 8’i ise kadındı…

PKK militanlarının kurşuna dizdikleri arasında hamile kadınlar ve 3 aylık bir bebek de vardı..

Saldırıda 7 kişi ise yaralandı…

1 Ocak 1994’te Mardin’in Savur ilçesine bağlı Ormancık ve Akyürek köylerine saldırdı teröristler 21 kişi katletti. PKK’lıların kurşunlarıyla öldürülenlerden 11’i çocuktu..

1 Ocak 1994’te Elazığ’ın Maden ilçesinde iki yolcu otobüsünü durduran PKK’lılar sözde kimlik kontrolü yaptılar ve yolculardan 8 kişiyi kurşuna dizdiler.

1995 yılın ilk gününde Diyarbakır’ın Kulp ilçesindeki Hamzalı köyünü basan teröristler aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların olduğu 20 kişiyi katlettiler.  Saldırıda çok sayıda kişi de yaralandı.

9 Temmuz 1998’de İstanbul Eminönü’nü Mısır Çarşısında PKK tarafından gerçekleştirilen patlamada 7 kişi öldü, 121 kişi yaralandı.

22 Mayıs 2007’de Ankara Anafartalar Çarşısı’ndaki bombalı intihar saldırısında, 8’i Türk, biri Pakistan uyruklu 9 kişi hayatını kaybetti. Patlamada 100’den fazla kişi de yaralandı. Saldırıyı, PKK’lı güven Akkuş’un yaptığı tespit edildi.

27 Temmuz 2008’de İstanbul Güngören’e bombalı saldırı düzenlendi. 10 dakika arayla 2 bombanın patlatılması sonucu 5’i çocuk 18 kişi hayatını kaybetti.

7 Ekim-2 Kasım 2014 tarihleri arasında ise yaşanan Kobani olayları hafızalarda tazeliğini korumakta. Sözde DAEŞ’i protesto etmek ve Kobani’ye destek adı altında sokağa çıkan örgüt yandaşları 31 kişiyi katletti. Öldürülenler arasında arkadaşlarıyla kurban eti dağıtan 16 yaşındaki Yasin Börü’de vardı..

2015 yılında 27 Temmuz’da Şanlıurfa Ceylanpınar’da 24 yaşındaki Feyyaz Yumuşak ve 25 yaşındaki Okan Uçar gece evlerine giren PKK’lı teröristler tarafından uykudayken şehit edildi..

Aynı gün Malazgirt ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’a hain bir pusu kurdu. Eşi ve çocuğuyla ilçe merkezine gelen Arslan binbaşının otomobiline ateş açtılar. Olayda Binbaşı şehit düşerken eşi Sibel Kulaksız ise yaralı kurtuldu.

13 Mart 2016’da Ankara Kızılay Meydanı’ndaki Güvenpark otobüs duraklarına bomba yüklü araçla saldıran PKK’lı teröristler, 36 sivili katletti. 19’u ağır 125 kişi ise yaralandı.

27 Nisan 2016’da Bursa’daki Ulu Cami’nin cemaati hedef oldu bu kez. Caminin bahçesinde canlı bombanın düzenlediği saldırıda bir kişi hayatını kaybetti.13 kişi yaralandı.

12 Mayıs günü Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Dürümlü mezrasını basan PKK’lı teröristler yaklaşık 15 ton patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirdi. Saldırıda 16 kişi yaşamını yitirdi 23 kişi yaralandı.

Bombalı saldırıda 4 çocuk annesi Fatma Özçelik de gözlerini kaybetti…

PKK’nın sivil katliamları bu yılın ağustos ayında da sürdü..

Diyarbakır’da eski Mardin yolu olarak bilinen karayolunun, mesire alanı olduğu için çok sayıda kişinin bulunduğu On Gözlü Köprüsünü hedef aldı teröristler..

PKK’lı teröristler yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı, polisleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.

Patlama sırasında olay yerinden geçen araçta bulunan 4 vatandaş yaşamını yitirdi.. 1’i ağır 9 polis ise yaralandı. Teröristlerin infilak ettirdiği bomba yüklü aracın parçaları, ve ceset parçaları 1 kilometrelik alana dağıldı.

Van’da, İskele Caddesi’nde bomba yüklü araç patlatıldı. Polis merkezinin karşısında bulunan düğün salonu saldırının etkili olduğu noktalardan biriydi..

Saldırıda 2 polis şehit olurken, 2 vatandaş hayatını kaybetti, 73 kişi de yaralandı.

Terör örgütü PKK son olarak Bingöl’ün Adaklı İlçesi’nde bir sivili öldürdü..

Aysaklı köyüne gelen bir grup PKK’lı terörist, silahla tehdit ettiği köylülerden erzak verilmesini istedi.

Köylülerden Nevzat Paçacı, erzak vermeyi reddedince PKK’lılar tarafından kaçırılarak, öldürüldü..

Barış Pınarı harekâtında da Mehmetçiklerin karşısına çıkmağa cesaret edemeyen PKK/YPG unsurları 11 Ekim 2019 günü Nusaybin ilçesinde meskun mahalleri havan ateşine tuttu. Sivillere yönelik düzenlenen bu saldırıda 8 kişi şehit oldu, 35 kişi de yaralandı. 10 Ekim 2019 günü de Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde de havan mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirmiş, 2 kişi de yaralanmıştı.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden, Nusaybin ilçesine sivillerin olduğu noktaya havanlı saldırı düzenlenmiş Saldırıda, 8 kişi şehit olmuş, 35 kişi de yaralanmıştı.

Akçakale’ye düzenlenen saldırılarda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş şehit olmuştu.

Ceylanpınar ilçesinde ise 11 yaşlarındaki Elif Terim ve Mazlum Güneş de teröristlerin saldırısında yaralanmış, kaldırıldıkları hastanede kurtarılamamıştı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde de YPG/PKK’nın saldırılarında anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit düşmüştü.

Görüldüğü gibi YPG/PKK terör örgütü kuruluşundan bu yana TESCİLLİ BEBEK, ÇOCUK, KADIN VE HER YAŞTAN SİVİL KATİLLERİ KONULUNDADIRLAR. Hala bunlara destek veren devletlerin ve içimizdeki hainlerin dikkatlerine sunulur!

ARA-SIRA

TAŞLAMALAR

BUNLAR TESCİLLİ BEBEK

KATİLLERİDİR BAKIN

KİTAPLARINDA YOKTUR

NE ÇOCUK, NE DE KADIN

HALA ONLARA DESTEK

VEREN HAİNLER VARSA

GERÇEKLERİ GÖRÜP DE

RÜYADAN BİR UYANSA

BEBEK-ÇOCUK, GENÇ-YAŞLI

AYIRT ETMEZLER BUNLAR

HEDEFLERİNDE VARDIR

YAŞLILAR VE KADINLAR

BARIŞ PINARI İLE

GELECEK Mİ SONLARI

BESLEYEN VE BÜYÜTEN

ABD’YKEN ONLARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.