REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ÇABUK UNUTUYORUZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇABUK UNUTUYORUZ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
14 views
18 Ağustos 2018 - 14:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemiz toplumu, yaşadığı bazı olumsuzlukları çabuk unutuyor ve bunun bir nedeni; olumsuzlukların ardı arkasının kesilmeyişidir sanırım. Kurtuluş Savaşını büyük bir zaferle noktaladıktan sonra dış borçlarını kapatan ülkemizde gerçekleştirilen istihdama yönelik hizmet tesislerinin daha çok üretir konuma taşınmaları gerekirken siyasi arpalıklara dönüştürüldüğünden devletin sırtında kambur oldular ve yok pahasına bir fiyatla satılarak elden çıkarıldılar. Aynı tesisler bugün yapılacak olursa satıldıkları fiyatın 10-15 katı bir maddi kaynağa ihtiyaç duyulacaktır.

Tam bağımsızlık ilkeleri içinde en önemlisinin ekonomik bağımsızlık olduğuna dikkat çekildiği halde dış ülkelerden borçlandığımız ve bir zamanlar sentlere muhtaç olduğumuz unutulduğundan olacak ki, günümüzde yine ekonomik sıkıntılarla karşı karşıyayız. Savurganlıklar bağlamında dünyanın ilk sıralarında yer alan bir ülkeyiz. Çünkü, ekonomik bağımsızlığın taşıdığı önemi dile getiren söylemler unutulmuştur.

Ülkemizin her noktasında deprem riski taşıdığı yıllardır deprem uzmanlarınca dile getirilerek dikkat çekildiği halde, depremin yaşandığı başka ülkelerde alınan gerçekçi tedbirler alınmış değildir. Çünkü, akan yıllar içinde değişik tarihlerde yaşanan depremlerde yitirdiğimiz canlar ve ekonomimizin gördüğü zararı da unutmuş bulunuyoruz. Özellikle 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi’nin çok acı bilançosunu, sadece yaşandığının yıldönümlerinde hatırladığımızdan tüm halkımızı ilgilendiren önemli konuya duyarsız kalıyoruz. Bu depremde bazı hemşerilerimiz de yaşamlarını yitirmişlerdi ve ne yazık ki artık onları sadece gönülleri yanan yakınları unutmuş değildir ve geçen Cuma günü yitirdikleri canları mezarları başında ziyaret ettiklerine tanık olurken, deprem gerçeğine gereken önemin verilmiyor olmasına derin üzüntü duydum. Türkiye’mizde deprem gerçeğinin de unutulması, önemli bir talihsizliktir diyerek ilgililerin dikkatini çekiyorum.  Olumsuzlukları çabuk unutmaktan zarar göreceğimizin de altını çizerken, yarın eda etmeye başlayacağımız Kurban Bayramının İslam ülkelerinin uyanmasına, ülkemiz ve halkımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm saygıdeğer hemşerilerimle okurlarımın bayramlarını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.