REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ÇAKICI’DAN, ERDOĞAN’A AF RESTİ: “AF TALEBİM YOK, SİZ BENİ SEVMİYORSUNUZ, BEN DE SİZİ SEVMİYORUM!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇAKICI’DAN, ERDOĞAN’A AF RESTİ: “AF TALEBİM YOK, SİZ BENİ SEVMİYORSUNUZ, BEN DE SİZİ SEVMİYORUM!”
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
05 Haziran 2018 - 14:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir süreden beri kader(!) mahkûmları için af isteyip durmaktadır. Ancak, Bahçeli’nin af talebine Cumhur ittifakının dinamosu durumunda olan AKP ve yine ittifak içinde yer alan partilerden BBP karşı olduklarını açık bir şekilde deklare etmektedirler. Bahçeli ise af talebinde öylesine ısrarlı ki, acaba bu ısrarı ittifakı bozar mı, bozmaz mı tereddütlerine yol açmaktadır.

Devlet Bahçeli’nin bu arada ünlü babalardan Alaattin Çakıcı’yı kaldığı cezaevinde ziyaret etmesi de, af talebinde ne kadar samimi olduğunun bir göstergesi gibi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündeminde affın olmadığına dair açıklamalarına rağmen, Bahçeli’nin af talebindeki ısrarı Cumhur ittifakının küçük ortağı Büyük Birlik Partisini de kızdırmışa benziyor. Bu arada Alaattin Çakıcı’nın basın danışmanı aracılığıyla yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanım, beni sevmiyorsunuz, ben de sizi sevmiyorum. Af istemiyorum” demesi ortamı gerdi.

Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevi’nde kalan ve şu anda Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Alaattin Çakıcı, basın danışmanı aracılığıyla yaptığı açıklamada af taleplerine yeni bir boyut kazandırdı. Çakıcı, Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Cumhurbaşkanım beni sevmiyorsunuz, ben de sizi sevmiyorum. Bakınız Sayın Cumhurbaşkanım, şahsım adına ve Türkiye‘nin değişik yerlerinde almış olduğum kurul raporları gereği hiçbir af talebim yoktur” dedi.

Açıklamasına, hastanede kendisini ziyaret eden MHP liderine teşekkür ederek başlayan ve Bahçeli için “Bedenini ve ruhunu, ölçü devletin bekası ise hiç düşünmeden yanan kor ateşin içinde yeğleyen erdemli son Türkmen Beyine, ziyaretime geldiğinden dolayı kendilerine kalbi teşekkür eder saygılarımı sunarım” diyerek başlayan Çakıcı açıklamasına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek şöyle devam etmekte:

“Sayın Cumhurbaşkanım beni sevmiyorsunuz, ben de sizi sevmiyorum ama devletin başında kaldığınız sürece makamınızı ve devletimizi sevmek onur ve benim için bir şereftir. Bakınız Sayın Cumhurbaşkanım, şahsım adına ve Türkiye’nin değişik yerlerinde almış olduğum kurul raporları gereği hiçbir af talebim yoktur. Ömrümde kimseye yalakalık yapmadım, sizden kendi adıma hiçbir şey istemiyorum.

Ben öpülecek eli öperim, öpülmeyecek ele de tüküren bir adamım, kimseden rica dilemedim ömrümde, şu an kendi adıma hiçbir türlü Af istemiyorum, çıkardığınız afta ‘Alaattin Çakıcı muaftır’ ibaresini yasal olarak ekleyiniz. Ama bu konuyla ilgili sizden rica ediyorum milletin önünde. Bürokraside rica, astın üste emridir, lütfen bu rica kelimesini yanlış anlamayın teşekkür mahiyetinde size rica ediyorum.

Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Şu rahmet ayında anaların, babaların, çocukların ve annelerinin kapalı duvarlar arkasında aileleri için hasret ateşiyle yanıp kül olan bu insanları sevindirirsiniz, neden ilk turda seçimi kazanamayasınız. Rabbim iyi düşünüp kendine teslimiyet duygularıyla bağlı olanları yarı yolda bırakmaz.

Eğer teslimiyetiniz Yüce Rabbime ise sizin kimseye ihtiyacınız yok.

MHP lideri, ‘genel af’ önerisini savunurken, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” demişti.

Bahçeli geçen hafta da Çakıcı’yı tedavi görmek üzere cezaevinden götürüldüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nin mahkum koğuşunda ziyaret etmişti.

Bahçeli’nin af konusundaki girişimleri devam ederken bu arada Papa 2. Jean Paul’e suikast girişimi ve gazeteci Abi İpekçi suikasti sanığı Mehmet Ali Ağca’nın da, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ziyaret ettiği yeraltı dünyasının tanınmış ismi Alaaddin Çakıcı’yı ziyaret etmek istediği, ancak Kırıkkale Başsavcısının izin vermediği öğrenildi.

Keskin T Tipi Cezaevi’nde hükümlü yatan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Alattin Çakıcı ile görüşmek için izin isteyerek Kırıkkale’ye giden Ağca’ya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan izin çıkmadı. Ağca, Çakıcı’nın ekibinden, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Ağca, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Buraya gelişimizin sebebi kardeşim Çakıcı’yı ziyaret etmekti. İzin alamadık ve görüşme olmadı. Sağlık durumu belli, birkaç hastalığı var. Geçenlerde de Sayın Bahçeli ziyaret etmiş ve açıklamaları olmuştu. Yüz binler Çakıcı’nın serbest kalmasını istiyor. Bahçeli’ye ziyareti ve af konusundaki açıklamaları için teşekkür ediyorum. Af konusunda büyük haksızlıklar var. Kader mahkûmları af bekliyor. Sayın Erdoğan’ın bu konuda hassasiyet göstereceğine inanıyorum. İnşallah af çıkar. Beklentimiz bu yönde” dedi.

Ağca, “Bu sistemin ayaktaki tabanının en büyüğü ülkücü harekettir. Değerli lider Sayın Bahçeli’nin bu onurlu davranışı görmezden gelinemez. Türk devletinin Çakıcı’ya borcu var. ASALA ile mücadele etmiştir” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği genel af, Cumhur İttifakı’nın bir diğer ortağı BBP’den de onay gelmedi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bahçeli’nin af konusundaki düşüncelerine saygı duyuyorum. Kendisine göre haklı endişe ve sebepleri var. Biz BBP olarak bir genel affı doğru bulmuyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın ortağı BBP’nin genel başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını cevapladı.

Partisi içinde sadece kendisinin seçilebileceği bölgeden aday gösterilmesi konusunda eleştirilen Destici ”Cumhur İttifakı devam etmeli. Bu sistem oturana kadar. Ben devam etmesini istiyorum. Ruhunun devam etmesi lazım. Biz milletvekili pazarlığı içerisinde olmadık, memleket meselesi olarak baktık işe. Bu yeni sistemi gerekli olduğuna inanıyorsak bu sistem oturana kadar bu ittifakın içerisinde yer alacağız” ifadelerini kullandı.

Destici, genel af konusunda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sayın Bahçeli ile bu konuyu görüşme imkânımız oldu. Tabi kendisinin ciddi kaygıları var. Haklı endişeleri var ve bu konuda da ileri sürdüğü haklı birtakım gerekçeler var. Ben ona saygı duyuyorum. Biz insanın insana karşı işlediği, yani kulun kula karşı işlediği suçlarda af yetkisinin devlete ait olamayacağını ancak bir insanın kendisine karşı işlenen suçtan dolayı o suçun sahibini kendisinin affedebileceğine inanıyoruz. Bizim bakışımız bu ancak devlet kendisine karşı işlenen suçlara affetme konusunda milletin verdiği yetkiyi bu yönde kullanabilir. Kulun kula karşı işlediği suçlarda biz şahsen genel bir aftan yana değiliz ancak ve ancak o kişi helallik verirse o şekilde olabilir diye düşünüyoruz. Sayın Bahçeli’nin endişelerine, gerekçelerine de kendisi açısından değerlendirmelerine de saygı duyuyorum.”

Evet, Bahçeli’nin ortaya attığı, AKP’nin ve BBP’nin karşı çıktığı kader mahkûmlarına af konusu, Cumhur ittifakını biraz üzecek gibi…

 TAŞLAMALAR

SEÇİM RÜŞVETLERİNİN

ARDI, ARKASI GELMEZ

OY UĞRUNA YAPILAN

HOVARDALIKLAR BİTMEZ!

 

24 HAZİRAN’IN

BİR DE 25’İ VAR

PUSULAYI ŞAŞIRMIŞ

SAÇIP GİDİYOR BUNLAR

 

SONRA YUNANİSTAN’A

DÖNMESİN DURUMUMUZ

SEÇİM ULUFELERİ

VURUR BİZİ DUYUNUZ

 

ACISI BİZDEN ÇIKAR

BUNCA HOVARDALIĞIN

SEÇİM RÜŞVETİ YETER

BATTIK, BATARIZ BAKIN 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.