REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ÇANAKKALE’DEN, AFRİN’E!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇANAKKALE’DEN, AFRİN’E!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
4 views
19 Mart 2018 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı etkinlikleri kutlanırken, aynı günün sabahı, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında hedefledikleri Afrin’e girdikleri duyuruldu. Saat 08.30’da Kahraman Mehmetçikler Afrin’e girmiş ve Şanlı Bayraklarımızı Afrin’in semalarında dalgalandırmışlardı. 20 Ocak 2018 günü başlatılan harekât böylece destansı bir zaferle noktalanmıştı.

Bu bir tesadüf değil, İlahi bir tevafuktur ki 103 yıl önce emperyalizme ağır darbe vuran ve 7 düvele (ÇANAKKALE GEÇİLMEZ) dedirterek destanlar yazan Mehmetçik, 103 yıl sonra yeni ve şanlı bir destan daha yazmıştı. Emperyalist güçlerin sınırsız destek verdikleri ve girilemez zannettikleri Afrin’e Mehmetçikler girmiş ve atalarının şanına lâyık kahramanlıklar sergileyerek destanlar zincirine yeni bir halka eklemişlerdi.

Önce, FETÖ’nün kumpas davalarıyla çökertilmek istenen, daha sonra da FETÖCÜLERİN tasfiye edilmesiyle zayıflatıldığı vehmedilen Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri hala güçlü, hala dimdik ayakta olduğunu önce (FIRAT KALKANI) sonra da (ZEYTİN DALI) harekâtlarıyla ispatlamış bulunmaktadır. Kumpas davalarla Türk Ordusunu zayıflattıklarını ve artık sorumluluğunu yerine getirmeyeceğini vehmedenler, görmüş ve anlamış olacaklar ki, Ortadoğu için projeler yaparken Türk Ordusunu hesaba katmamanın imkânı yoktur. Emperyalist güçler anlamışlardır kmi, kumpaslarla hırpalanmış olsa bile, Türk Ordusu vatan topraklarını savunmak gücünden ve azminden asla bir şey kaybetmemiştir. Kumpaslar, tezgahlar, belki de bir ağacın budanması gibi, ana gövdeyi güçlendirmiştir.

Evet, 18 Mart 2018 günü Kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz yine bir destan yazmış ve emperyalist güçlerin tahkim ettikleri Afrin’e girerek, 103 yıl önce düşmanlara (ÇANAKKALE GEÇİLMEZ) dedirten kahraman atalarının izinde olduklarını bir kere daha kanıtlamışlardı.

Çanakkale’den, Afrin’e uzanan yolda destanlar yazmayı sürdüren Kahraman Mehmetçiklerimizi yürekten tebrik ediyor, şehitlerini rahmet ve minnetle anarken, gazilerine de acil şifa dileklerimizi sunuyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.