REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“CANI CEHENNEME!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“CANI CEHENNEME!”
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
16 views
23 Kasım 2017 - 13:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, ABD’de dolandırıcılıktan yargılanan 17/25 Aralık soruşturmasının kilit ismi Rıza Sarraf için “Canı cehenneme” demiş, ne kadar ayıp! Hem Türkiye cumhuriyeti vatandaşı, hem milli damadımız olan ve bir zamanlar Türkiye’nin cari açığının dörtte birini karşıladığı belirtilen biri için, böyle bir ifade kullanılabilir mi! Olmadı Sayın Bakan, olmadı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Rıza Sarraf’a (CANI CEHENNEME) demek size hiç yakışmadı. Sonra, kızımız EBRU GÜNDEŞ HANIMEFENDİ ne der!

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in bile (Önünde yatar, paspasın olurum) dediği bir değere karşı (CANI CEHENNEME) demek hiç yakışık alıyor mu. Bu konuda Zafer Çağlayan’ın, Egemen Bağış’ın ve Erdoğan Bayraktar’ın da bu söylemlerinizden rahatsızlık duymuş olacaklarına inanıyorum.

Bir Gazetecinin “Rıza Sarraf’ın itirafçı olmasından bile korkar hale geldik öyle değil mi” sorusu üzerine Bakan Zeybekçi: “Ne olursa olsun canı cehenneme. Türkiye’ye ne zararı var bunu anlamıyoruz. Türkiye’ye ne zararı olur ne yapar. İtiraf etse ne diyecek. Ne itiraf edecek? Sonunda aracılık yapmış olan Halkbankamız var. Halk Bankasının yaptığı işlemlerin hiçbirinde, ne almışız enerji almışız karşılığında para vermişiz. İran bu parayı ambargo dışındaki aldığı tüm ürünlerin finansmanında kullanmış ve Halk Bankası bu paraları oralara ödemiş. Hiçbir şeyi saklı ve gizli yapmamış ve son derece şeffaf” buyurmuş.

İtirafçı olduğu belirtilen Rıza Sarraf’ın elbette (CANI CEHENNEME!) Benim asıl acıdığım, diğer tutuklu Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’dır. Zavallı ne yemiş, ne içmiş. Üst düzey bir bürokrat olarak verilen emirleri yerine getirmekten başka ne yapmış!

Sarraf davası da sonunda FETÖ’YE dayandırıldı. ABD, Türk yetkililerin bu iddialarını her ne kadar (SAÇMALIK) olarak nitelese bile, bu işte FETÖ KOKUSU olduğu muhakkak.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu işten pis kokular geliyor” demesinin de sebebi budur.

Evet, Rıza Sararf’ın canı bin kere cehenneme. Yeter ki, bu işin ucu Türkiye’ye dokunmasın!

“DİNSİZLER ÇIKSIN!”

Din derslerinin isteğe bağlı olduğu dönemlerde, ortaokula hariçten Din Derslerine giren Yeni İlkokulu (14 Eylül İlköğretim Okulu) Başöğretmeni Merhum İhsan Nakipoğlu bir gün derse girmiş. O gün, hava soğuk ve yağışlı olduğu için din dersi almayan öğrenciler de sınıfta oturmayı tercih etmişler. Dışarıya çıkmaya pek niyetli değillermiş. Merhum Başöğretmen hemşerimiz ders almayan bu öğrencilerin neden dışarıya çıkmak istemediklerini anlayarak sınıfa seslenmiş:

-Dinsizler (din dersi almayan anlamında) sınıfı terk etsin, sınıfta yalnız din dersi alan öğrenciler kalsınlar! demiş ve din dersi almayan öğrencileri sınıftan çıkarmış…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.