Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

CANLI BOMBA EYLEMCİLERİ VE 10 EKİM 2015 KATLİAMI!

1 Ekim 2023 Pazar günü Ankara’da TBMM’nin yeni yasama yılının açılışına saatler kala, İçişleri Bakanlığı‘nın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde bombalı saldırı düzenlenmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuş, teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmişti. Açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubu hafif biçimde yaralanmıştı. Saldırıyı PKK’nın askeri kanadı Halk Savunma Merkezi üstlenmişti.

Bu olay bize bundan tam 8 yıl önce  Ankara’da, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü yaşanan ve çok kanlı sonuçlanan bir canlı bomba olayını anımsattı. DİSK’İN öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirilmek istenen (BARIŞ MİTİNGİ) yaşanan canlı bomba eylemleri yüzünden sözün tam anlamıyla katliama dönüşmüştü. Toplanma alanı olarak belirlenmiş olan Ankara Garı yakınlarında iki canlı bombanın gerçekleştirdikleri eylem, 97 vatandaşımızın yaşamlarını yitirmelerine ve 500 kadar vatandaşımızın da yaralanmalarına yol açmıştı.

Göstericilerden bir grup (Bu meydan kanlı meydan) türküsüyle halay çekerlerken ve tam da (KANLI) sözcüğünün söylendiği anda, patlama yaşanmış, sanki (KANLI MEYDAN) sözcüğü bir parola olmuştu. Ve 2-3 saniye sonra ikinci bir patlama yaşanmıştı.

Canlı bomba olmak her yiğidin(!) harcı değildir! Gerçi, beyinleri yıkanarak canlı bomba olmaya ikna edilen zavallılar yok değil! Kim bilir, belki de bu canlı bombalar kendi hayallerinde ölür-ölmez cennete gireceklerini, kendilerine onlarca huriler, gılamanlar verileceğini de hayal ederek bu işi kabullenmişlerdir.

Canlı bomba eylemcileri, eylemlerini dün de bugün de hangi hayalleri kurarak yapıyor olsalar olsunlar, bir ayet-i kerimenin mealini sunarak, benzeri hayaller kuranları uyaralım!

Maide süresi ayet 32’nin bir bölümünün meali alisi: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır.”

Evet, beyinleri yıkanarak canlı bomba olmaya ikna edilmiş olanlara diyoruz ki, cennete girmek hurilere, gılamanlara karışmak şöyle dursun, canlı bomba olmakla hem canlarınızdan oluyorsunuz, hem ölünce de esfel-i sefiline gidiyorsunuz! Kandırılmış olan sizler, kendinize acımıyorsanız bile, biz yine de sizlere acıyoruz. İster sağ’dan, ister sol’dan olsunlar. Canlı bomba görevi üstlenenlerin öldükten sonra gidecekleri yer CEHENNEMDİR!

  TAŞLAMA              

IRKÇILIK SAİKİYLE

BU GÜZEL YURDU BÖLMEK

AKIL KÂRI DEĞİLDİR

BUNU BİLMEMİZ GEREK

SEKSENBEŞ MİLYON İNSAN

TEK BİR VÜCUD OLMALI                 

BİR UZVA AĞRI GİRSE

TÜM VÜCUD SIZLAMALI

BİRLİK BERABERLİĞE

SIKI SARILMAK GEREK

TEFRİKA DENEN İLLET

HAYRA YORUMLANMAZ PEK

GÖMÜLMELİ TARİHE

MEZHEPÇİLİK, IRKÇILIK

BERABERLİK RUHUNU

PEKİŞTİRMELİ ARTIK

AYRILIK YETTİ GAYRI

TÜRK, ARAP, KÜRT, LÂZ, ÇERKEZ

SUNNİ, Şİİ, KİM OLSA

VATANDAŞTIR BİL HERKEZ

BU VATAN HEPİMİZİN

ONA SAHİP ÇIKALIM

DIŞ DESTEKLİ TAHRİKLE

TEFRİKİ BIRAKALIM

CUMHURİYET REJİMİ

REJİMLERİN GÜZELİ

BU REJİME ÂŞIĞIZ

EBEDİ HEM EZELİ

HİÇ SAHİPSİZ KALMADI

CUMHURİYET BU KADAR

SÖYLER MİSİNİZ BANA

NE BU BİZE OLANLAR

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN MİLLETİMİZ

ET-TIRNAK AYRILMAZ

BİRİZ BERABERİZ BİZ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER