Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ÇATIRDAYAN, ORTADİREK!

Ülkemizde yaşanan bir gerçek var. Çok değil, 3 ay öncesine göre bazı gider kalemlerinde yüzde yüzü aşan zamlarla karşı karşıyayız. İnanın abartmıyorum, gerçeği vurguluyorum.

Et, yumurta, tavuk, domates, patlıcan fiyatlarında ve diğer zaruri tüketim maddelerinde de aynı oranda artışlar var. En az yüzde 50 oranında zam görmeyen hiçbir şey yok. Varsa emekli, işçi ve asgari ücretlilerin maaşlarıdır. İşsizleri zaten hesaba katmıyoruz. Onların, canları cehenneme!!!!

Bütün bu zamlar karşısında hala bu işin dış kaynaklı bir manipülasyon olduğundan dem vuruluyor, vatandaşların bu manipülasyonla(!) mücadele etmeleri için ağıtlar yakılıyor! Esnafları suçluyorlar!

Peki, Türkiye Cumhuriyeti devletine manipülasyon uygulayan bu dış güçler kimlerdir. Bize kafayı neden böylesine takmışlar. Yoksa manipülasyon yok da biz, hayaletlerle mi boğuşuyoruz…

Türkiye’de, ekonomi gerçekten bir çıkmaz içindedir. ORTADİREK ÇATIRDIYOR. Asgari ücretli can çekişiyor. Bu ülkede, kaymağı yiyen yüzde 10’luk bir dilim var. Geri kalan yüzde doksanın halleri perişan. En altta kalanların canları çıktı, çıkacak! Düşünün, bir baba oğluna okul pantolonu alamadığı için intihar ediyor. Bir ailenin tüm fertleri siyanürle intihar ederek kendi hayatlarına son veriyorlar.

Bir zamanlar, esnafın biri işlerin kesat gitmesinden feryat ederek kasa fırlattı diye, yer yerinden oynamıştı. Şimdi, çocuğuna pantolon alamayan babaların dramları yaşanıyor.

Birbirimizi aldatmayalım. Türkiye’de bal gibi ekonomik kriz var. Krizi görmemek için KERİZ olmak lazım. Çatırdayan ortadirek kırılırsa, altında kimler kalır, yaşarsak göreceğiz.

Ortadireğin çatırdaması, büyük tehlike. Çünkü inşaatlarda bütün yükü çeken ortadirek olduğu gibi, toplumlarda da yükü omuzlayan ortadireğin kendisidir. Ortadirek çatırdarken gerekli önlemler alınmaz ve kırılmasına göz yumulursa, hepimiz altında kalırız.

Yüce ALLAH’TAN dileğimiz, bizi yönetenlere basiret ihsan etmesi ve ekonomik krizin en hafif şekilde atlatılmasının yollarını idrak ettirmesidir…

ANEKDOT

Şeytan, oğluyla birlikte dünyaya inmişti:

-Bak oğlum, bunun adına dağ, bunun adına tepe, bunun adına öküz, bunun adına inek derler… diyerek etrafı tanıtırken, bir insanla karşılaşmışlar. Şeytan, söz etmeyince, oğlu insanı göstererek sormuş:

-Ya bunun adı ne?

Şeytan cevap vermiş:

-Oğlum, ona hiç muhatap olma. Onun adına (İNSAN) derler, her BOKU YER. SUÇU DA BİZE ATAR!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER