REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI  GECİKTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI  GECİKTİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
14 views
01 Kasım 2017 - 10:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru açıklanan cazibe merkezleri uygulaması kapsamında teşvik edilecek yatırımlara ilişkin liste henüz açıklanmadı. 27 Şubat tarihinde sona eren başvuruların ardından değerlendirmelerin yapılacağı açıklanmış ve Haziran ayı sonlarından itibaren de bu değerlendirmelerin sonucunun açıklanması beklenmeye başlanmıştı ancak,  aradan geçen bunca zamana rağmen henüz bir açıklama yapılmadı.

Başvuranlar dahil olmak üzere yürekleri Siirt için çarpan herkes büyük bir merakla bu programın  bir an önce açıklanmasını bekliyor.

Bu program kapsamında ilimizden 93 adet yatırım için başvuru yapılmış ve bunların arasında istihdam sorunu çözümüne önemli katkılarda bulunacak, ilimizin kalkınması konusunda  önemli bir ivme kazandıracak olan yatırımlarda bulunmaktadır.  Bu yatırımların bir an önce gerçekleşmesi ilimizin yaşadığı sorunların çözümüne büyük katkılarda bulunacaktır.

Açıklanacak listedeki yatırımların gerçekleşmemesi için  hiçbir  neden  de yok çünkü, gerçekten adı gibi bu program çok cazibeli bir program. Her türlü ayrıntı düşünülmüş,  Devlet  yatırımcıya her türlü imkanı adeta altın bir tepside sunuyor ve bu nedenle bu programın açıklanmasını ve belirlenecek yatırımların bir an önce hayata geçirilmesini  bekliyoruz.

Öte yandan bu programın açıklanmamış olması  bazı yatırımcılarımız tarafından yapılması planlanan yatırımların gerçekleşmemesine neden oldu. Çünkü bu yatırımcıların önemli bir bölümü yatırımlarını bu program kapsamında gerçekleştirmek için başvuruda bulunmuşlar. Bir bölümü bu kapsamda olmasa bile yatırımlarını gerçekleştirmeyi planlıyorlar. Nitekim Milletvekilimiz sayın  Prof. Dr. Yasin  Aktay da son günlerde yaptığı açıklamalarda bu konuya  birkaç kez değindi ve bu girişimcilerin yatırımlarını yapma konusundaki kararlılıklarını belirtti.

Özetle, cazibe merkezleri programının açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Çünkü, gerçekten bu program bölgemiz ve ilimiz için bir can simidi olabilir. Yeter ki bir an önce açıklansın ve belirlenen esaslara göre uygulansın.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.