Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MALATYA MİLLETVEKİLİ VELİ AĞBABA’DAN KURTALAN MYO İÇİN SORU ÖNERGESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ilimiz Kurtalan ilçesi Meslek Yüksekokulu bina sorununu TBMM’ne taşıdı ve arazi tahsisi yapılmasına rağmen yüksek okul inşasının neden başlamadığını sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kurtalan Meslek Yüksekokulu’nun bina sorununu soru önergesi yoluyla Meclis gündemine taşırken,
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, Kurtalan’da açılması planlanan Meslek Yüksek Okulu inşaatı için 2020 yılında ilçede 15 dönümlük arsa tahsisi yapıldığını, aradan geçen 2 seneye rağmen yüksek okulun inşası için herhangi bir adım atılmadığına yönelik açıklamalar bulunduğunu belirtti.

Ağbaba, “Arazi tahsisi yapılmasına rağmen yüksek okul inşası neden başlamamaktadır. Yüksek okul inşası için gerekli ödenekler ayrılmış mıdır? Yüksek okulun inşası için planlanan bir tarih bulunmakta mıdır? Yüksek okul inşasının bugüne kadar başlamaması noktasında herhangi bir bürokratik engel bulunmakta mıdır?” sorularını yöneltti.

Haber:Yusuf Salih ARITÜRK