REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

CHP, KİMİ GÖSTERECEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP, KİMİ GÖSTERECEK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
01 Mayıs 2018 - 13:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün ortak aday gösterilmesine yönelik düşüncenin tahakkuk etmemesi, Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için aylardır ittifaklarını ilan eden AKP ve MHP dışındaki diğer siyasi partilerin Cumhurbaşkanlığına ayrı-ayrı aday gösterecekleri hususu aydınlığa kavuştu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaylığını çok önceden açıklamıştı ve vazgeçmesi için ikna edilmek istendiyse de açıklamasının arkasında durmayı tercih etti. Vatan Partisi, Genel Başkan Doğu Perinçek’in adaylığında karar kıldığını duyurmuş ve Perinçek başvuruda bulunduğunu dile getirmişti. Saadet Partisi ise belirtildiği gibi, bugün Ankara Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi’ndeki toplantıda adayını duyurdu. Açıklamayı bizzat yapan genel başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin hedeflerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı adayını açıklamayı sona bırakan CHP’ye gelince, partinin Genel başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, adaylarını 4 Mayıs günü Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda açıklayacaklarını söyledi. 15 CHP’li milletvekilinin istifa ederek İyi Parti saflarına geçmeleri sonucu TBMM’de grup oluşturan bu partinin 100 bin imza toplamasına gerek kalmazken, mecliste grupları bulunmayan Saadet ve Vatan Partilerinin YSK’nın öngördüğü şekilde 100 bin imza toplamaları gerekiyor. Karamollaoğlu ve Perinçek 100 bin imza toplamada bir sıkıntı yaşamayacaklarını belirtiyorlar.

Cumhurbaşkanlığı için “ortak aday” noktasında uzlaşamayan siyasi partiler, şimdi de milletvekili seçimi için bir ittifak arayışı içindeler ve bu arayışın nasıl sonuç vereceğini öğrenmeye de artık çok az zaman kalmıştır. CHP sözcüsü Bülent Tezcan partisinin genel merkezinde bir gazetecinin ittifak konusundaki sorusuna “Önemli bir noktadayız” yanıtını verdiği, seçimleri dile getiren haberler arasındaydı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, sık-sık yapılan “aday ol” çağrılarına rağmen, kendisi dışında bir aday göstereceği, seslendirmeler doğrultusunda kesinlik kazandığından 4 Mayıs günü Cumhurbaşkanlığı için kimi aday göstereceği, seçim yarışına katılacak siyasi partilerin yanı sıra seçmenler tarafından da merak ediliyor. Merak edilen diğer hususlar; Saadet Partisi ve Vatan Partisi Genel başkanlarının öngörüldüğü şekilde 100 bin imza toplayıp-toplayamayacakları ve milletvekili seçimleri için sürdürüldüğü belirtilen ittifak arayışının nasıl sonuçlanacağıdır.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.