REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

CHP VE İYİ PARTİ TESKEREYE NEDEN KABUL OYU VERDİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP VE İYİ PARTİ TESKEREYE NEDEN KABUL OYU VERDİ!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
8 views
09 Ekim 2019 - 13:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

8 Ekim 2019 Salı günü TBMM genel kurulunda çok önemli bir oylama vardı. Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi aleyhte ve lehte konuşmalardan sonra oylamaya sunuldu. Cumhur ittifakının ortakları AKP ve MHP sözcüleri lehinde konuştukları teskere için haliyle (KABUL) oyu verdiler. Ancak, Millet ittifakının ortakları CHP ve İYİ Parti sözcüleri ise teskerenin aleyhinde konuşmalar yapmaları ve şiddetli eleştirilerde bulunmalarına karşılık sıra oylamaya gelince yine (KABUL) oyu verdiler. Teskere için (RED) oyu veren tek Parti HDP oldu. Haliyle, beklenildiği gibi teskere Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun çoğunluk oylarıyla geçti.

Teskerenin gerekçesi olarak uzun süreden beri terör örgütleriyle yapılan mücadelenin devam etmesi ve devam eden mücadelenin, bundan sonra da terör sona erinceye kadar sürdürülmesinin gerekliliği olarak vurgulandı. Türkiye’nin terörle mücadelede bugüne kadar çok büyük bedeller ödediği, bundan sonra da ödemeye devam edeceğinin altı çizilirken bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadeleye devam edileceği belirtildi. Irak ve Suriye’deki istikrarsız ortamın, bu ülkelerde her türlü terör örgütünün barınmasına imkân sağladığına dikkatler çekilirken Türkiye’nin hemen güneyinde bir terör koridorunun oluşturulmasının engellenmesi ve bölgenin barış ve istikrara kavuşturulmasının öncelikli hedef olduğunun da altı çizildi.

Fırat’ın doğusunda bir terör koridorunun oluşmasına müsaade edilmeyeceğine vurgu yapan AKP sözcüsü Türkiye’nin amacının kesinlikle bir toprak işgali olmadığını, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması, istikrara kavuşması ve Suriyelilerin güvenli şekilde evlerine dönmelerinin amaçlandığına dikkatleri çekti.

CHP’li ve İYİ Partili konuşmacılar ise her konuda olduğu gibi bu konuda da Meclisin devre dışı bırakıldığını, Meclisin yeterli bilgiye erişemediğini öne sürerek, Türkiye’ye bir tuzak kurulduğu değerlendirmesinde bulundular. Ancak yine de MEHMETÇİĞİ YALNIZ BIRAKMAMAK VE İKTİDARIN ELİNE BİR KOZ VERMEMEK İÇİN KABUL OYU VERECEKLERİNİ VURGULADILAR.

CHP ve İYİ Partinin teskere konusunda birlikte hareket etmelerinin bir amacı da, MİLLET İTTİFAKININ DEVAM ETTİĞİNİN DEKLARE EDİLMESİ GİBİ ALGILANDI…

Temenni ederiz ki, meclisten geçen teskere hiçbir siyasi parti tarafından istismar edilmez, milli davalarda siyasi partilerimizin birlik ve beraberliğin simgesi olur. Bu teskereyle kahraman MEHMETÇİKLERİMİZİN ELLERİ GÜÇLENİR.

Bize de, kabul edilen teskere için HAYIRLI OLSUN demek düşer.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.