REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

CHP’NİN 36. OLAĞAN KURULTAYI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP’NİN 36. OLAĞAN KURULTAYI!
4-Fatih ARITÜRK
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
2 views
02 Şubat 2018 - 14:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP 36. Olağan kurultayı 3-4 Şubat 2018 günleri gerçekleşecek. Kurultay, Hipodrom Caddesi’ndeki Ankara Spor Salonu’nda yapılacak. Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra aday olacaklarını açıklayan üç isim daha var. Bunlar İstanbul Eski Baro Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, Öğretmen kökenli CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Yargıtay emekli üyelerinden YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’dur.

Hatırlanacağı üzere AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir zamanlar aralarındaki bir polemik sebebiyle Eminağaoğlu’nu ‘Cübbeni bırak da gel’ diyerek siyasi arenaya çağırmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Mayıs 2010 tarihinde yaşanan kaset kumpası üzerine Deniz Baykal’ın istifasının ardından 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan kurultayda 1249 delegeden 1200’ünün imzasını alarak tek aday olarak girdiği kurultayda CHP’nin genel başkanı olmuştu.

Ana temasının “adalet ve cesaret” olarak belirlendiği kurultayda, aday adaylığı için ortaya çıkanların CHP Tüzüğüne göre, toplam delege sayısının yüzde 10’unun imzasıyla genel başkanlık başvurusunda bulunması gerekmekte. 1250 delegeden oluşan CHP Kurultayında Kocasakal’ın, adayolabilmek için gerekli 125 imzayı topladığı söyleniyor.

Kurultayda, Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilecek en güçlü adayın ise partinin 5 Eylül 2014’te yapılan 18. Olağanüstü Kurultayı’nda yine aday olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce olduğu belirtiliyor. İnce, 18. Olağanüstü Kurultay’da 177 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday olmuş, sürpriz bir çıkış yaparak 415 oy almıştı. 944 delegenin imzasıyla genel başkan adayı olan Kılıçdaroğlu ise 740 oy alarak yeniden genel başkan seçilmişti. CHP’nin 16-17 Ocak 2016’da yapılan 35. Olağan Kurultayı’nda ise İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın gerekli delege sayısına ulaşamaması üzerine Kılıçdaroğlu tek aday olarak seçime girmişti.

36. olağan kongrede aday olabileceği düşünülen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal bilindiği gibi yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle yarıştan tamamen kopmuş durumda.

Evet, 3-4 Şubat 2018 günleri CHP için önemli tarihler. Bakalım, CHP yeniden (Kemal) mı diyecek, İnce de mi, Kocasakalda mı, Eminağaoğlu’nda mı karar kılacak.

CHP Genel Başkanlığına seçilecek şahıs, büyük bir ihtimalle 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin de Cumhurbaşkanı adayı olacaktır.

Türkiye ve CHP için hayırlısı neyse, o olsun…

“GERÇEKTEN EDEPSİZLİK ETMİŞ”

Geçmiş yıllarda, Siirt’e bağlı iken Kozluk Sağlık Ocağında Tıbbi Sekreterlik yapan Abdullah adlı hemşerimiz, bir iş için Baykan’a gitmiş, Siirt’e geleceği minibüsü kaçırınca mecburen Baykan’da kalacakmış. Çünkü, o yıllarda Siirt’e gelen arabalar çok seyrek olduğu gibi, akşam saatlerinde hiç sefer yokmuş. İçinden: “Baykan Sağlık Ocağına gider, lojmandaki Tıbbi Sekreter arkadaşın evine kalır, sabah da ilk minibüsle Siirt’e giderim,” diye geçirmiş.  Böyle de yaparak, Baykan Tıbbi Sekreterinin kaldığı lojmana gitmiş. Kapıyı çalmış. Ancak, Baykan Tıbbi Sekreteri o gün Siirt’e gittiği için hanımı evde yalnızmış. Kozluk’tan gelen Tıbbi Sekreter kapıyı çalmış. İçeriden bir kadın:

-Kim o, kimi aradınız?  diye sorunca, Kozluk Tıbbi Sekreteri:

-Kerem evde yok mu? diye sormuş.

-Yok! cevabını alınca da:

-Ben, Kerem Beyin çok samimi arkadaşıyım. Kozluk Tıbbi Sekreteriyim. Siirt’e gidecekken, minibüsü kaçırdım. Gece sizde misafir kalıp, yarın Siirt’e dönmek için geldim! demiş.

Bunun üzerine Kadın:

-Vallahi, Kerem evde yok, olsa başımız gözümüz üzerine. Amma, evde ben yalnızım deyince, tıbbı sekreter üstelemiş:

-Yahu, benle Kerem kardeş gibiyiz, salonun bir köşesinde kıvrılır, yatarım demişse de kadın, kocası evde olmadığı için erkek misafir almasının imkânsız olduğunu belirtmiş ve kapıyı açmamış.

Bu duruma çok içerleyerek, otel aramak durumunda kalan ve geceyi Baykan’da geçiren Abdullah, ertesi gün sabah ilk minibüsle Siirt’e gelmiş. Sağlık Müdürlüğünde, Baykan Tıbbi sekreteri Kerem’le karşılaşmış. Birkaç memur arkadaşla birlikte oturuyorlarmış. O’na sitem ederek, gece başından geçen olayı ve Eşinin kendisini misafir olarak kabul etmemesini yana, yakıla anlatmış. Bunun üzerine çok şakacı biri olan Kerem, orada bulunan diğer memurların yanında, güya eşinin tutumundan kızdığını belirterek söylenmiş:

-Hiç merak etme! Baykan’a dönünce kulağını çekeceğim. Gerçekten de edepsizlik etmiş. Seni, salonun bir köşesine değil, hatta, yatağına almalıydı. Vay edepsiz karı!

Kerem’in cevabını dinleyen diğer memurlar, kahkahalarla gülmeğe başlamışlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.