Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇİNKO İZABE TESİSİNDE  KURULAN ZAMAK ÜRETİM FABRİKASI HAZİRAN AYINDA FAALİYETE GİRECEK

Siirt Organize Sanayi Bölgesinde

Siirt Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Lineer Çinko İzabe Tesisinin ilimize yapacağı katkının ilk meyvelerinden biri olma özelliğini taşıyacak olan Zamak Üretim Fabrikası önümüzdeki ay faaliyete girecek. Yatırımcı Ozan Ataalp, bu bölgede yapılacak olan bir yatırımın Türkiye’ye bir tuğla taşı niteliğinde olduğunu söyledi.

Yatırımı Siirt’te yapma kararını nasıl aldığını anlatan Ataalp, bu kararda Prof.Dr.Yasin Aktay ile iş insanı Lineer Çinko İzabe Tesisi AŞ. yönetim Kurulu Başkanı Fikret Baydarman’ın etkili olduğunu belirtti.

Ataalp; “Biz Lineer Alaşım olarak sayın Prof.Dr.Yasin Aktay hocamın teşviklerine  göre ve yönetim kurulu başkanımız Fikret Baydarman’ın özellikle eğer gerçekten bizden çinko istiyorsanız yatırımınızı kesinlikle Siirt’te yapmalısınız demelerinden sonra biz de bu şekilde yola çıktık ve geldik. Lineer Metal Fabrikasının hemen yanında bir yatırım planladık. Burada ana hammaddemiz çinko. Çinko ham maddesini işleyerek zamak üretimi gerçekleştireceğiz. Zamak hayatımızın birçok alanında ve yerinde vardır. Mobilyadan tutun da oyuncak ve tekstile, otomotivde ve teknolojik tüm aletlerin içerisinde zamak kullanımı mevcuttur. Biz de burada yatırımımızı başlattık ve makinelerimiz geldi, kısmetse Haziran ayının ortalarında yaklaşık 20 kişilik bir istihdamla Siirt’e ve bölge halkına biz de elimizden geldiğince destekte bulunmaya çalışacağız.

Burada yatırımın özellikle bu bölgede olmasının bizim için önemi çok büyük. Fikret beyin de her zaman üzerinde durduğu gibi, bu bölgede yapılacak olan her türlü yatırım, istihdamı teşvik ve bu bölgeye, millete, Türkiye’mize birer tuğla niteliğindedir. Biz elimizden geldiğince bunları destekleyeceğiz” dedi.

ZAMAK NEDİR?  Bir metal alaşımı olan zamak, 1920’lerde bulundu. Çinko, alüminyum, magnezyum ve bakırdan üretilir. Dayanıklı ve kopmayan bir alaşımdır. Çok değişik sanayi dallarında kullanılmaktadır.

Haber:Yusuf Salih ARITÜRK