Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cinsel Saldırıdan Yargılanan Belediye Başkanı Yeniden Aday Olacağını Açıkladı

Gülüç Belde Belediyesi Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında cinsel saldırı suçlamasıyla dava açıldı. AK Parti’den istifa eden Demirtaş, mart ayındaki seçimde yeniden aday olacağını söyledi.

Gülüç Belde Belediyesi Başkanı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın tacizine uğradıklarını iddia eden 2 belediye çalışanı kadın, yaklaşık 10 ay önce savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni vermesi üzerine harekete geçen savcılık, şikayetlerden biri için delil yetersizliğinden kovuşturmaya yer olmadığına karar verirken.

Diğer şikayet için başkanın “cinsel saldırı” ve “sarkıntılık yapmak” suçlarından yargılanmasını talep etti ve Demirtaş hakkında dava açıldı.

AK Parti Genel Merkezi’ne çağrılan Gökhan Mustafa Demirtaş, beldeye dönünce eşi ve belediye çalışanlarıyla birlikte makamında açıklama yaptı. İki dönemdir belediye başkanlığı yaptığını söyleyen Demirtaş, bu dönemlerde yaptığı hizmetleri anlattı.

Başkanlığı döneminde kapısının herkese açık olduğunu belirten Demirtaş, “Maalesef yerel siyasette makam ve ikbal peşinde koşan bazıları bu kumpasa çanak tutup bizi yıpratmaya çalıştılar. Şunu unutmasınlar ki; belden aşağı siyasetin bugüne kadar hiç kimseye getirisi olmamıştır, bundan sonrada olmayacaktır” dedi.

“Değerli Gülüç halkıma sonsuz güveniyorum. Gülüç halkı beni bugüne kadar hiç yalnız bırakmadı. Bu kumpasa en güzel cevabı da Gülüç halkımız verecek ve bu oyunu bozacaktır” diyen Demirtaş, “Sandık en iyi tartı ve milletimizin oyları da en iyi hakemdir. Bu vesileyle gördüğüm lüzum üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

HANGİ PARTİDEN ADAY OLACAĞIMA

HALKLA GÖRÜŞTÜKTEN SONRA KARAR VERECEĞİM

Partisinden istifa ettikten sonra bağımsız olarak belediye başkanlığı görevine devam edeceğini belirten Demirtaş, “2024 yılı Mart ayında yapılacak seçimlerde Gülüç Belediye Başkanlığı’na bir kez daha aday olduğumu buradan açıklıyorum. Gülüç halkı ile yapacağım görüşmeler neticesinde seçimlere hangi partiden gireceğime karar vereceğim” diye konuştu.